A A+ A++

Na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu ruszył program powszechnej nauki pływania “Umiem Pływać ” dla dzieci klas I-III z wszystkich 13 szkół na terenie gminy Dębica. Program powszechnej nauki pływania “Umiem Pływać” jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, którego celem jest zapewnienie najmłodszym możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływackich.

Na ten cel KS Chemik Pustków wraz z Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, otrzymali dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 150 tysięcy złotych. O środki w wysokości 80 tyś złotych jako wkład własny do wniosku organizatorzy zwrócili się z prośbą do władz Gminy Dębica. W ramach programu 758 dzieci bierze udział w 20 godzinach zajęć, podczas których będą stopniowo oswajać się z wodą oraz uczyć pływać. Program obejmuje także elementy zabawy, takie jak nurkowanie, skoki do wody. Zajęcia są w pełni dofinansowane, co oznacza, że rodzice nie ponoszą żadnych kosztów. Dofinansowanie pokrywa nie tylko bilety wstępu na basen, ale również transport dzieci ze szkoły na basen oraz wynagrodzenia dla instruktorów.

Program “Umiem pływać” przynosi wiele korzyści dla dzieci. Pływanie to nie tylko umiejętność, która może uratować życie, ale również wszechstronny sport, który rozwija kondycję fizyczną i koordynację ruchową. Regularne zajęcia na basenie wzmacniają mięśnie, poprawiają postawę oraz uczą samodyscypliny. Ponadto, nauka w grupie buduje poczucie wspólnoty i wzmacnia relacje rówieśnicze. Elementy zabawy w wodzie sprzyjają rozwojowi pewności siebie, eliminując lęk przed wodą, a także uczą dzieci radzenia sobie w nowych, nieznanych sytuacjach. Od samego początku na realizację programu, czyli od 2014 roku organizatorzy pozyskali z Ministerstwa Sportu i Turystyki kwotę ponad 1,2 mln. zł. oraz z Gminy Dębica ponad 700 tys. zł. jako wkład własny, dzięki czemu z programu mogło skorzystać ponad 8000 dzieci. Dzięki temu programowi, dzieci z gminy Dębica mają szansę na rozwój swoich umiejętności pływackich w bezpiecznym i wspierającym środowisku, co z pewnością przyniesie im korzyści na całe życie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDyrektor Bożena Osińska uhonorowana na sesji rady powiatu
Następny artykułNajsłynniejsze osiedle w Warszawie do wyburzenia! Los bloków jest przesądzony