A A+ A++

Bartłomiej Walas, prezes Grupy Bartolini Air, fot. mat. prasowe

W Łodzi powstała szkoła dla pilotów Bartolini Air. Ma szkolić pilotów dla linii Ryanair, które poszukują 5000 pracowników. Koszt dwuletniego kursu to niemal 60 000 euro.

  • Do 2026 roku Ryanair planuje przewozić 225 mln pasażerów rocznie, czyli aż o 50 proc. więcej niż w roku 2019.
  • Przewoźnik w ostatnim czasie ogłosił zatrudnienie dodatkowych 5 000 osób, głównie pilotów i członków personelu pokładowego.

Najszybsza droga do kokpitu

Ryanair potrzebować będzie nowych, dobrze wyszkolonych pracowników. Przewoźnik w ostatnim czasie ogłosił zatrudnienie dodatkowych 5 000 osób, głównie pilotów i członków personelu pokładowego.

Program Mentorski Ryanair w ciągu niecałych 2 lat kształci kandydatów bez doświadczenia w lotnictwie do poziomu wymaganego by podjąć pracę pierwszego oficera w linii Ryanair. Jednym z zaledwie trzech ośrodków w Europie, który szkoli przyszłych pilotów zgodnie z założeniami tego wyspecjalizowanego programu jest łódzka szkoła Bartolini Air. Absolwenci kursu są preferowanymi kandydatami do pracy w Ryanair – aż 98 proc. z nich pomyślnie przechodzi egzaminy rekrutacyjne i zostaje pilotami-kadetami na pokładach Boeingów 737 irlandzkiego przewoźnika.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

– Całość dwuletniego szkolenia teoretycznego i praktycznego wiąże się z kosztem 59 900 EUR. To na polskie warunki poważna kwota, ale należy ją traktować jako dobrą i pewną inwestycję. Zwrot zainwestowanych środków może nastąpić już po roku pracy w charakterze pierwszego oficera. A dzięki doskonałym możliwościom rozwoju zawodowego w Ryanair, już po 3-4 latach pierwszy oficer może awansować na pozycję kapitana i zarabiać aż 110 000 EUR rocznie. Obecne zapotrzebowanie na nowych pilotów i najwyższa jakość naszego szkolenia, to dowody na to, że kurs według Programu Mentorskiego Ryanair jest doskonałym wyborem ścieżki edukacji. – mówi Bartłomiej Walas, prezes Grupy Bartolini Air.

Kilkuletni kurs w szkole Bartolini Air to oferta dla tych, którzy rozważają zagraniczne studia. W ośrodku uczą się adepci z całego świata, a wszystkie zajęcia prowadzone są przez międzynarodową kadrę instruktorską w języku angielskim. Młodzi ludzie z różnych krajów przyjeżdżają do Łodzi, aby zdobyć najlepsze wykształcenie i spełnić swoje marzenie o pracy pilota liniowego. Wśród studentów nie brakuje także kobiet, które coraz chętniej siadają za sterami samolotów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDotacje na własną firmę, turystykę, rekreację i kulturę
Następny artykułWczoraj Monsanto – dziś Bayer