A A+ A++

Czują ją również zwierzęta. – Ta pora roku to okres, kiedy ptaki najgłośniej, najdonośniej i najpiękniej śpiewają – twierdzi Paweł Kosin, rzecznik Nadleśnictwa Daleszyce. To dlatego, że trwa okres ptasich godów.

– Ptaki tak jak ludzie, starają się przypodobać potencjalnym partnerom, więc wykorzystują swoją naturalną zdolność do śpiewu. Każdy, kto pójdzie do lasu, na pewno usłyszy, że wiosna wróciła – podkreśla.

Wiosenne zmiany zachodzą także wśród większych zwierząt. Swoje młode mają już między innymi dziki. Paweł Kosin ostrzega, że jeżeli zobaczymy lochę z młodymi musimy być bardzo ostrożni. Niebezpieczne może być również spotkanie samego warchlaka.

– Ludzie niekiedy myślą, że taki mały warchlak został porzucony albo oddzielił się od rodziny. Czasami w przypływie empatii próbują go łapać, żeby mu pomóc. Nie jest to jednak dobry pomysł. Locha, która to zobaczy nie będzie wiedziała, jakie mamy zamiary. Będziemy wtedy naprawdę mocno zagrożeni – mówi.

Jak dodaje leśnik, bardzo aktywne stały się także inne zwierzęta. Trwają np. coroczne wędrówki płazów. Związane jest to z ich okresem godowym. Rozpoczęły się także migracje jeży, które wybudzone z zimowego snu poszukują pożywienia i przygotowują się do godów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBrytyjskie media: Elżbieta II była przy śmierci Filipa
Następny artykułŚląskie: Wypadek paralotniarza w Jaworzniku