A A+ A++

Czas realizacji usługi kurierskiej może mieć duże znaczenie w wielu sytuacjach. Jeśli przesyłka zawiera potrzebne do terapii leki na receptę, jej podróż z pewnością powinna trwać jak najkrócej. Aby było to możliwe, nadanie paczki do Belgii niezbędne jest w określonym dniu tygodnia. Sprawdź, kiedy to zrobić, aby jak najszybciej dotarła do adresata.

Gdzie zlecić przewóz paczek z Belgii do Polski?

Paczka z Belgii do Polski jest sposobem na przekazanie osobie mieszkającej lub czasowo przebywającej w tym kraju potrzebnych rzeczy czy materiałów. W przesyłce może się znaleźć prawie wszystko, poza przedmiotami i substancjami objętymi zakazem transportu. Jeśli Twój znajomy lub krewny prowadzi firmę, wyjechał na delegację lub na kontrakt i potrzebuje próbek materiałów, możesz je dosłać za pomocą kuriera. Tą samą drogą dostarczysz mu też książki potrzebne do egzaminu, a nawet leki na receptę (po spełnieniu konkretnych warunków).

Przewóz paczek z Belgii do Polski organizuje wiele firm kurierskich. Poszczególne oferty różnią się warunkami, a w szczególności ceną i wysokością bezpłatnego ubezpieczenia. Ma to swoje dobre strony, gdyż możesz wybierać wśród ofert tę najkorzystniejszą dla Ciebie. Z takiej opcji skorzystasz, jeśli paczka z Belgii do Polski lub z Polski do Belgii zostanie przez Ciebie nadana w EuroPaka. Wpisując parametry paczki do Belgii w formularzu, otrzymasz wgląd do ofert przewoźników.

Paczka z Belgii do Polski – czas realizacji usługi

Firmy kurierskie zazwyczaj oferują określone terminy realizacji, obejmujące konkretną liczbę dni roboczych. W sytuacji, gdy jest to np. 5-6 dni, data nadania najczęściej nie ma znaczenia. Takie terminy obowiązują między innymi przy wysyłce paczek do krajów skandynawskich. Znacznie więcej możliwości ma nadawca paczki do Belgii. W tym przypadku szacowany termin doręczenia wynosi tylko 2-3 dni robocze.

Mogłoby się wydawać, że wybór dnia tygodnia, w którym zlecisz przewóz paczek z Belgii do Polski, nie ma większego znaczenia. Nawet jeśli chcesz, aby dotarła w czasie tych 3 dni, i tak musisz ją nadać później, a to z pewnością nie wpłynie na termin doręczenia. Jeśli przesuniesz nadanie z piątku na poniedziałek, adresat i tak otrzyma ją w środę. Co jednak w sytuacji, gdy paczka do Belgii zawiera leki na receptę lub na własną odpowiedzialność włożyłeś do niej żywność? Im krócej taka przesyłka jest w trasie, tym lepiej.

Kiedy zlecać przewozy paczek do Belgii, aby ich podróż trwała krócej?

Wymieniona wyżej sytuacja jest przykładowa, jednak może się zdarzyć wiele takich okoliczności, w których zechcesz, aby przesyłka była w transporcie najkrócej jak to możliwe. Musisz więc pamiętać, że:

  • czas realizacji usługi wynosi 2-3 dni,
  • jeśli nadasz paczkę w piątek, czas ten wydłuży się o dni wolne weekendu i wyniesie do 5 dni,
  • jeśli w tygodniowym kalendarzu jest święto polskie lub belgijskie, czas dostarczenia paczki wydłuży się o ten dzień,
  • nadając paczkę w środę, musisz liczyć się z ewentualnymi nieprzewidzianymi opóźnieniami, a wówczas doręczenie nastąpi po minimum 5 dniach,
  • optymalnym terminem nadania jest poniedziałek lub wtorek.

Tania paczka do Belgii – jak ją wysłać?

Poza terminem dostarczenia przesyłki z pewnością istotny jest też dla Ciebie koszt realizacji usługi. Za nadanie paczki do Belgii firmy kurierskie pobierają opłaty zgodne ze swoim cennikiem. Podstawowym kryterium jest waga. Bierze się też pod uwagę wymiary przesyłki, jednak dla wielu przewoźników liczy się też stosunek tych dwóch parametrów (tzw. wagę gabarytową).

Wysyłając paczkę w serwisie Euro Paka, masz możliwość sprawdzenia wszystkich opcji jeszcze przed zamówieniem kuriera. Dzięki temu tania paczka do Belgii jest jak najbardziej w Twoim zasięgu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWoda dalej jest skażona
Następny artykułGorzów. Co ze skwerem im. Grażyny Wojciechowskiej?