A A+ A++

Pobudzenie inwestycji, cyfryzacja branży turystycznej, poprawa infrastruktury, zrównoważony rozwój turystyki, a także zatrudnienie i edukacja – na to Grecja chce wydać pieniądze z europejskiego Funduszu Odbudowy.

Przedstawiciele organizacji branży turystycznej i Ministerstwa Turystyki Grecji rozmawiali podczas telekonferencji o sposobach wykorzystania 27,5 miliarda euro z unijnego Funduszu Odbudowy przeznaczonych na turystykę – donosi portal Greek Travel Pages. Budżet całego programu dla Grecji to 70 miliardów euro. Samorząd gospodarczy przekazał swoje propozycje, a resort ma w ciągu kilku dni przygotować ostateczny projekt w oparciu o wytyczne Komisji Europejskiej.

CZYTAJ TEŻ: Światowa Organizacja Turystyki wesprze grecką branżę turystyczną

Nacisk położy na pobudzenie zainteresowania inwestycjami, cyfryzację branży, poprawę infrastruktury, zrównoważony rozwój sektora, a także zatrudnienie i edukację. – Już dziś przygotowujemy plany na przyszłość, aby turystyka mogła szybciej się rozwijać. Możemy opracować nowy model rozwoju sektora i uporać się z największymi wyzwaniami – mówi wiceminister turystyki Manos Konsolas. Jego zdaniem są to sezonowość i zbytnia koncentracja turystów w zaledwie kilku regionach kraju oraz małe zróżnicowanie produktu. Z kolei sekretarz generalna ds. polityki turystycznej i rozwoju w Ministerstwie Turystyki Vicky Loizou podkreśla, że nad przyszłością sektora wspólnie muszą pracować zarówno przedsiębiorcy, jak i świat nauki oraz ministerstwo.

W telekonferencji uczestniczyli między innymi przedstawiciele Greckiej Federacji Turystycznej SETE, Greckiej Izby Hotelarskiej, Greckiej Federacji Hotelarskiej, Greckiego Stowarzyszenia Organizatorów Kongresów, Greckiego Stowarzyszenia Biur Podróży i Stowarzyszenia Statków Pasażerskich.

ZOBACZ TAKŻE: W Grecji ruszyły inwestycje turystyczne

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułFirma nazwa.pl oferuje aż do 50% prowizji w Programie Partnerskim
Następny artykułLeszek Miller radzi Trzaskowskiemu. Padły zaskakujące słowa