A A+ A++

W nadchodzący czwartek, kulturalne serce naszego miasta zabić będzie w rytmie monodramu „Kaczmarek”, przynoszącego intymną historię osadzoną na tle zawirowań XX wieku. Scena Domu Kultury „Śnieżka” o godzinie 18.00 stanie się miejscem, gdzie Paweł Ziegler, pod kierunkiem Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek, odkryje przed nami wielowarstwowość ludzkich emocji i wyborów. Nie lada gratka dla miłośników teatru i głębokich, autentycznych opowieści.

  1. Monodram „Kaczmarek” na scenie Domu Kultury „Śnieżka” – intymna opowieść w tle wielkich wydarzeń.
  2. Występ Pawła Zieglera w reżyserii Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek.
  3. Nagrody i wyróżnienia spektaklu na krajowych festiwalach teatralnych.
  4. Dyskusja z Pawłem Borkiem, związanym z kulturowym obliczem miasta, po spektaklu.

W głębi duszy każdego z nas kryje się tęsknota za historiami, które dotykają, uczą i prowokują do refleksji. „Kaczmarek” to właśnie taka historia – bezpretensjonalna, prawdziwa, zmuszająca do zastanowienia się nad własnymi życiowymi wyborami. Opowiada o drodze człowieka poprzez labirynt historii, o miłości i wolności szukanej między granicami i wojnami.

Spektakl zdobył uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Wśród nich są między innymi wyróżnienia na Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie, Tyskim Festiwalu Monodramów MOTYF czy Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach.

Spotkanie z Pawłem Borkiem po przedstawieniu obiecuje być równie fascynujące. Borek, związany z kulturalnym życiem miasta, podzieli się swoimi przemyśleniami na temat sztuki, teatru i roli, jaką odgrywają w naszym życiu. Jego bogate doświadczenie i pasje z pewnością dodadzą głębi omawianym tematom.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech będzie to okazja do wspólnego przeżywania sztuki, która porusza, inspiruje i skłania do refleksji. „Kaczmarek” to nie tylko spektakl, to podróż przez ludzkie doświadczenia, do której warto się przyłączyć.

Według informacji z: Zielonogórski Ośrodek Kultury

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak poradzić sobie z zaparciami u osób starszych? Poznaj 10 wskazówek
Następny artykułJarosław Szczyżowski odkrywa nieznane oblicza Gór Olbrzymich w nowej publikacji