A A+ A++

“W XXI wieku żywe ciało jest tym, czym w XIX wieku była fabryka: głównym ośrodkiem walki politycznej” – przypominają słowa hiszpańskiego filozofa Paula Preciado organizatorzy Post Pxrn Film Festival Warsaw. To Roman Gutek, twórca Warszawskiego Festiwalu Filmowego i współzałożyciel firmy Gutek Film dystrybuującej światowe kino, oraz dwoje artystów: Aga Szreder i Rafał Żwirek. Cała trójka podpisuje się pod słowami Paula Preciado, które mają być mottem przewodnim festiwalu.

Ten będzie pierwszym w Polsce festiwalem filmów pornograficznych. Wydarzenie zaplanowano w pierwszej połowie czerwca. W ciągu sześciu dni (7-12 czerwca) zostanie wyświetlonych 240 filmów. Wszystkie będzie można zobaczyć w Kinie Muranów należącym do Romana Gutka. Szczegółowy repertuar organizatorzy wydarzenia podadzą dopiero 27 maja. Tego samego dnia ruszy sprzedaż biletów na festiwal.

– Post Pxrn Film Festival Warsaw to zaproszenie w podróż do bliższych i dalszych zakamarków ludzkich pragnień, intymności i radości. Naszym głównym celem jest wspólne cieszenie się seksualnością, by bez wstydu i bez pruderii przyjrzeć się różnorodnym językom, którymi jest opowiadana. To właśnie różnorodność jest kluczem: bogactwo narracji, tematów i sposobów prezentacji ma moc nie tylko zrozumienia innych, ale również pomaga nam lepiej zrozumieć samych siebie, zarówno w kontekście fantazji, jak i własnych potrzeb – informują organizatorzy.

“Jaramy się tym niezmiernie”

Jak dodają, w ramach Post Pxrn Film Festival Warsaw zaprezentowane zostanie szerokie spektrum strategii artystycznych i wizualnych. – Skupimy się na ciało- i seks-pozytywnych strategiach feministycznych, queerowych, alternatywnych, edukacyjnych, biopolitycznych, seks-workerskich, performatywnych i eksperymentalnych. Pomogą nam one odzyskać nasze ciała zawłaszczone przez religię, politykę i technologię. Na festiwalu pokażemy filmy tworzone przez osoby i kolektywy działające poza mainstreamem, których głos wydaje się nam znaczącym i interesującym stanowiskiem na temat współczesnego rozumienia sztuki ciała. Integralną częścią festiwalu będą również wystawy, panele dyskusyjne i spotkania z artystami – dodają organizatorzy.

Na razie ujawnili część programu. Wiadomo, że jeden z z bloków filmowych został w całości przygotowany przez osoby studiujące w Pracowni 3D i Zdarzeń Wirtualnych Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP. “Jaramy się tym niezmiernie – postpxrnografia penetruje bowiem nie tylko ważne społeczne zjawiska, ale także przemawia językiem nowych technologii” – napisali na Facebooku.

Kino Muranów, w którym odbędzie się Post Pxrn Film Festival, znajduje się przy ul. Andersa 5 w Warszawie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolsat kręci serial oparty o powieść Remigiusza Mroza. Zagrają Pawlicki i Dąbrowska