A A+ A++

Basen w parku Grabek z uwagi na swój stan techniczny został wyłączony z użytku w 2015 r. Teraz w jego miejscu ma powstać nowoczesny kompleks rekreacyjny o powierzchni około 1000 m kw. Będzie tu m.in. wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami, „bańką” do wspinaczki i gejzerami. W planach jest również basen rekreacyjny o głębokości od 30 cm do 120 cm oraz basen pływacki z wydzielonymi 4 torami o głębokości 160 cm.

Nieczynny basen w parku Grabek za 12 mln zł zamieni się w nowoczesny obiekt rekreacyjny fot. DAWID CHALIMONIUK

Zaplanowano także miejsce na plażę, brodziki do dezynfekcji stóp i prysznice. Poszczególne niecki basenowe połączyć mają pomosty. W miejscu istniejących budynków powstaną nowe obiekty administracyjne, w tym budynek obsługi z kasą, pomieszczeniem dla ochrony i monitoringu, zapleczem dla ratowników, toaletami i przebieralniami oraz szafkami dla osób korzystających z obiektu. Przewidziano także miejsce na montaż kolektorów słonecznych na dachu, aby móc podgrzewać wodę użytkową.

W Czeladzi budują basen w parku Grabek

Oprócz tego będą ławki, kosze na śmieci i wybrukowane alejki. W miejscu trawnika przewidziano miejsca postojowe dla ok. 40 samochodów. Dodatkowo wyremontowany zostanie istniejący parking. Zaplanowano również plac zabaw, siłownię plenerową, stoły do gry w ping-ponga i szachy. Całość ma zostać ogrodzona i oświetlona.

– Chociaż zima, jest gorąco i praca wre – relacjonuje zmiany na placu budowy Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Już prawie gotowe są pomieszczenia dla całej instalacji technicznej do czyszczenia basenowej wody, ba nawet filtry są zamontowane. Gotowa już betonowa misa 25 metrowego basenu sportowego, podobnie jak owalna misa basenu dla dzieci, gdzie zamontowano cały system sieci, dla przewidzianych tam wodnych atrakcji. Teraz przygotowywana jest misa basenu rekreacyjnego i podłoże dla wodnego placu zabaw. Z fundamentów wyłaniają się konstrukcje budynków szatni, toalet i technicznego zaplecza. Zbudowano też nowe schody, prowadzące do części na której działało będzie zaplecze kulinarne i znajdzie się normalny plac zabaw. No i od kilku tygodni gotowy jest też już parking zabezpieczający miejsca postojowe, nie tylko basenu, ale całego parku. Jak więc widać, mimo zimowej pory roboty postępują sprawnie, bo też czas odliczania do otwarcia już się rozpoczął – podkreśla burmistrz.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułWalka Leon Edwards vs. Khamzat Chimaev zestawiona po raz trzeci na gali UFC zaplanowanej na 13 marca
Następny artykułPielęgniarka: “pacjenci nam umierają. Wirus dziś jest groźniejszy”