A A+ A++

Nowa umowa w Montrealu dotyczy 1800 pracujących głównie przy produkcji samolotów dyspozycyjnych Challenger. Bombardier jest jedną z kilku firm lotniczych, w których doszło do sporów zbiorowych o zarobki, gdy zwiększył się popyt na podróże, a rosnące ceny skłaniają związki zawodowe do żądania podwyżek płac. Inflacja w Kanadzie wyniosła w maju 7,7 proc. była największa od stycznia 1983 — podał Reuter.

– Pracownicy tego sektora dysponują teraz ogromną siłą i mają do czynienia z inflacją w ich życiu. A w tym sektorze wielu ludzi odeszło z pracy albo byli na technicznym bezrobociu, więc nie czują się bardzo związani z pracodawcą — wyjaśnił Richard Aboulafia z AeroDynamic Advisory. Sektory obrony i transportu towarów mogą łatwiej przerzucić wyższe koszty na klientów. Linię lotnicze są w trudniejszej sytuacji, bo mogą stracić pasażerów.

W piątek 24 czerwca mają strajkować pracownicy kabinowi Ryanaira w Hiszpanii i Portugalii. W innych krajach europejskich też będzie dochodzić do przerw w pracy. W Stanach branżowa organizacja mechaników IAMAM osiągnęła w kwietniu umowę z Lockheedem Martinem o historycznej podwyżce dla 5 tys. pracowników z Fort Worth, teraz zaczęła rozmowy z działem wojskowym Boeinga. Negocjuje też nową umowę z Southwest Airlines dla pracowników obsługi klientów.

Związek zawodowy ver.di domaga się z kolei także podwyżki minimalnej stawki godzinowej z niecałych 12 do 13 euro dla 20 tys. pracownik … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiemy, co zostanie wykonane z Kolskiego Budżetu Obywatelskiego
Następny artykułPoznań: ZKZL zaprasza na aukcję lokali. Mieszczą się w samym centrum!