A A+ A++

W serwisie YouTube od czasu do czasu pojawiają się treści, które nabierają charakteru viralowego, a filmiki tego rodzaju nie tylko cieszą się dużą popularnością, ale są szeroko udostępniane przez użytkowników platformy i trafiają do szerokiej społecznej świadomości. Przykładami takich treści są m.in. filmiki „Ale urwał” czy „Będę grał w grę”.


 


 

Do virali należy także nagranie dokonane w trakcie wieczoru sylwestrowego 1996/1997. Bohater filmiku, Krzysztof, przyznaje, że w 1996 r. pił dużo wódki, ponieważ ją lubi, i tego samego życzy sobie w nadchodzącym 1997 r.

Czytaj także: Influencerzy ścigają się w piciu alkoholu w AlkoMasterze. „Patologia, i to źle zrealizowana”


 

25 lat później

Teraz bohater wspomnianego filmiku po 25 latach pojawił się ponownie w sieci z ważnym przesłaniem. Pan Krzysztof wystąpił w krótkim wideo na platformie TikTok, na kanale alkoholik_z_tiktoka, na którym jego twórca opowiada o wychodzeniu z uzależnienia od alkoholu.

Pan Krzysztof, dzisiaj dojrzały mężczyzna przyznaje w nagraniu, że jego sylwestrowa wypowiedź sprzed lat była niefortunna, żeby nie powiedzieć głupia. Bohater filmiku zdradził, że z powodu nałogu stracił połowę swojej rodziny – brata, bratową oraz bratanka.


 

W końcowej części wideo Krzysztof przestrzega widzów przed nadużywaniem alkoholu i namawia do tego, aby „dzisiaj nie pić”. Filmik stał się popularny na TikToku zdobywając ponad 80,5 tys. odtworzeń i z górą 4,3 tys. polubień.

Niektórzy użytkownicy TikToka chwaląc opublikowane nagranie zwrócili uwagę na to, że filmik może mieć dla młodych ludzi (będących znaczną częścią odbiorców platformy) dużą wartość edukacyjną i większą skuteczność dotarcia do ich świadomości, niż wiele oficjalnych kampanii społecznych walczących ze zjawiskiem nadużywania alkoholu wśród młodzieży.

@alkoholik_z_tiktoka Ponowne życzenia #trzeźwość #niepijealkoholu #uzależnienie #alkoholizm #alkoholikztiktoka #bezsilność #rzucampicie #24h #dda #nałóg #bezalkoholu #niepijdziś #niepij #24godziny #odzyskajżycie #niepijemy #abstynent #wytrzeźwiej #trzeźwienie #mechanizmyuzaleznien ♬ Emotional Cinematic Sad Violin and Piano – ISAo

Czytaj także: Pozew przeciw TikTokowi. Moderatorzy skarża się na trudne warunki pracy 

alkoholik_z_tiktoka swoje konto założył w listopadzie ub.r. Opowiada o swojej drodze do trzeźwości. W czwartek konto miało 55,3 tys. obserwujących.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSocial media a sen. TikTok najgorszy
Następny artykułDwa mandaty według nowego taryfikatora. Duże pieniądze!