A A+ A++

Marka zaprezentowała krótki film “Poznaj Visa” zapraszający wszystkich do zapoznania się z marką, wyreżyserowany przez Malika Hassana Sayeeda i opracowany przez agencję Wieden+Kennedy. Uzupełnieniem tej reklamy jest seria krótkich filmów i formatów graficznych, które pokazują na jak różne sposoby działa sieć Visa, stwarzając ludziom na całym świecie możliwość rozwijania i korzystania z wymiany handlowej.

 – Ludzie sądzą, że „znają” Visa. Konsumenci i firmy ufają sile tej marki i widzą ją, kiedy otwierają portfel, płacą sprzedawcy, wchodzą do sklepu, czy robią zakupy online. Często nie zdają sobie jednak sprawy, że Visa zarządza najbardziej dynamiczną siecią ludzi, partnerstw i produktów – powiedziała Lynne Biggar, executive vice president and global chief marketing officer w Visa. – Chcemy sprawić, że ludzie przestaną postrzegać Visa przez pryzmat kart płatniczych, a zaczną postrzegać nas jako zaufaną sieć umożliwiającą rozwój handlu.

 

Nowa tożsamość i identyfikacja marki

W nowej odsłonie wizualnej marki zachowane takie kluczowe dla marki wartości, jak zaufanie, bezpieczeństwo, akceptacja i inkluzywność.

Firma podkreśla, że nowa identyfikacja wizualna została unowocześniona i zyskała większy dynamizm dzięki współpracy z Mucho, firmą specjalizującą się w projektowaniu marek.

W ramach repozycjonowania logo marki zostało odświeżone, wprowadzono nową czcionkę projektową, a także ciemniejszy, odważniejszy kolor niebieski, który ma zastąpić poprzedni niebieski. Dodatkowo na symbol marki składają się kolory starej szkolnej karty kredytowej (niebieski, biały i złoty) bez nazwy firmy.

Kampania “Poznaj Visa” ma uchylać rąbka tajemnicy co do ewolucji wizualnej identyfikacji marki, która wprowadzona zostanie jeszcze w tym roku.

Zmiany obejmować będą odświeżone, żywsze kolory, specjalnie stworzoną czcionkę, a także zaktualizowany symbol marki wyrażający cel przyświecający organizacji, tak aby całość jak najskuteczniej działała w nowej, cyfrowej rzeczywistości.

Nowa tożsamość marki zostanie jeszcze w tym roku wprowadzona w ponad 200 krajach i terytoriach, w których organizacja jest obecna.

Będzie ona widoczna m.in. w takich obszarach działalności Visy jak płatności konsumenckie, w ramach których organizacja ma ambicję rozszerzać swoją aktywność, tak aby przenieść do świata płatności cyfrowych 17 bilionów dolarów wydawanych w gotówce i czekach. Visa chce również rozszerzać paletę usług dodanych i rozwijać partnerstwa z fintechami i dojrzałymi markami.

– Wraz z ewolucją marki chcemy dać wyraz śmiałej ambicji Visa poprzez pokazanie jakie wartości i cele nam przyświecają – dodała Lynne Biggar. – Świat ponownie się otwiera, a pieniądze przesyła się na coraz to nowsze sposoby, dlatego nie ma lepszego momentu na pokazanie pracy, jaką wykonujemy, a także jak bardzo do prężnego rozwoju ludzi, firm i gospodarek może przyczynić się marka o takiej skali oddziaływania i wartościach jak Visa.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wróciła do Komisji Kultury i Środków Przekazu
Następny artykułPGNiG promuje program “Prosto po czyste powietrze”