Jak już informowaliśmy, nasi najmłodsi reprezentanci wyruszyli wraz z rodzicami i trenerem do Dąbek, aby powalczyć o najwyższe trofea w VII Mistrzostwach Polski Dzieci w warcabach stupolowych. Spieszymy, by pochwalić się naszymi sukcesami: wracamy z trzema medalami!

Była radość po zwycięstwie, były także łzy gdy nie udało się uzyskać punktów, o które walczyliśmy. Graliśmy tempem 30 min na zawodnika. Przyjrzyjmy się temu, co działo się w poszczególnych kategoriach.

Na początek miejsca medalowe:

Jagna Menes to nasza jedyna reprezentantka w grupie Juniorek do lat 6. Walczyła do samego końca o to, aby uzyskać upragniony medal i… udało się! Straciła punkty jedynie remisując z Basią Szutka z MUKS Libero Basznia Dolna oraz przegrywając z Mistrzynią Polski dzieci do lat 6 – Kasią Mazur (SGU Czarni Oleszyce). Ostatecznie -melduje się na 2️ miejscu i wraca domu ze srebrnym medalem.

Oskar Czerwiński brał udział w rywalizacji chłopców do lat 6. Tutaj walka była naprawdę zacięta. Dopiero wyniki ostatniej rundy rozstrzygnęły o tym kto zdobędzie medale. Oskar pokonał Mistrza Polski do lat 6 – Jakuba Kalinowskiego (LKS Olymp Błonie), jednak porażki w dwóch pojedynkach zaważyły o tym, iż ostatecznie zajął 2️ miejsce i podobnie jak Jagna wraca do domu ze srebrnym medalem.

Katarzyna Dobiała – ośmiolatka, która nie miała sobie równych. Jako jedyna zawodniczka w Mistrzostwach Polski Dzieci wygrała wszystkie pojedynki! Tym samym zajęła 1️ miejsce i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Laura Sikora i Natalia Szwarc to reprezentantki UKS Roszada Lipno, które brały udział w rywalizacji dziewcząt do lat 8. Dziewczynki zdobyły po 10 punktów co ostatecznie spowodowało, iż zostały sklasyfikowane na odpowiednio 8 i 10 miejscu. Brawo!

Michał Leśniewski, Michał Menes, Jakub Murawski, Nikodem Brzozowski, Iwo Przybylak oraz Jan Nowaczyk – to nasza silna grupa, która wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 8. Musimy przyznać, że w tej grupie działo się naprawdę wiele. Chłopcy zagrali bardzo równo, zdobywając podobną ilość punktów i tym samym plasując się na miejscach 6️, 7, 8, 9, 10, 12 Patrząc na wyniki można uznać, iż chłopcy grają bardzo równo, a każdy z nich miał szansę na medal. Warto zaznaczyć, iż Jan Nowaczyk zremisował z Mistrzem Polski Juniorów do lat 8 – Filipem Młodowcem (MUKS Libero Basznia Dolna), a Nikodem Brzozowski zremisował z Oskarem Hofmańskim (UKS Komorzanka Komorze) – brązowym medalistą Mistrzostw Polski Dzieci do lat 8.

Wszystkim należą się ogromne brawa za determinację i wspaniałą grę w turnieju!

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom i upominek. Mieliśmy też czas na to, aby pójść na plażę i zintegrować się podczas sobotniego grilla. Wracamy do domu z nowym doświadczeniem i z motywacją do dalszych treningów, bo już za chwilę czekają nas kolejne turnieje, podczas których będziemy mogli znów powalczyć o najwyższe miejsca.