Victoria Dom rozpoczęła budowę osiedla Viva Piast w krakowskich Mistrzejowicach. Pierwszy etap osiedla będzie liczyć 140 mieszkań. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na II kwartał 2022 r. Pierwsze lokale już zostały sprzedane. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania o powierzchni przekraczającej 60 mkw.
– Pojawienie się ciężkiego sprzętu budowlanego na terenie inwestycji oznacza, że przekroczyliśmy półmetek procesu budowlanego. Trzy pierwsze etapy: ustalenie stanu prawnego nieruchomości i jej pozyskanie, określenie warunków zabudowy i projekt oraz pozwolenie na budowę są z reguły niewidoczne dla nabywców. Tymczasem jest to ogrom pracy – dziesiątki pozwoleń, zaświadczeń i uzgodnień, których pozyskanie w warunkach pandemii było trudniejsze. Mamy satysfakcję, że to już za nami. Dziś nic nie wskazuje na jakieś istotne zagrożenia dla terminu oddania osiedla w ręce nabywców. 12-18 miesięcy to standardowy okres budowy – zapowiada Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom. – Zaangażowanie w projekt prawdziwych ekspertów budownictwa z UNIBEP SA i Pracowni StandArt Architekci, których doświadczenie przy projektach mieszkaniowych jest ogromne, to gwarancja realizacji inwestycji na najwyższym poziomie i w założonych terminach – dodaje.
Osiedle Viva Piast to 9-kondygnacyjna inwestycja, w której zaprojektowano 140 mieszkań, 7 lokali handlowo-usługowych oraz 125 miejsc postojowych i stanowiska dla rowerzystów. Ceny mieszkań zaczynają się od 258 tys. zł. W ofercie dostępne są mieszkania: 1-pokojowe (30 m2), 2-pokojowe (od 32 m2), 3-pokojowe (od 48 m2) i 4-pokojowe (od 75 mkw.). Pierwsze lokale zostały sprzedane
– Zainteresowaniem klientów cieszą się większe lokale, o powierzchni przekraczającej 60 mkw. To wpływ doświadczeń z home office’u i zwiększonego zapotrzebowania na funkcjonalne powierzchnie, zapewniające choćby minimum prywatności – dodaje Anna Krystecka, dyrektor marketingu w Victoria Dom.
Rynek mieszkaniowy w Krakowie jest drugim co do wielkości rynkiem pierwotnym w Polsce. Inwestycja Viva Piast, położona przy ul. Piasta Kołodzieja w krakowskich Mistrzejowicach, oddalona jest ok. 15 minut od centrum. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich, którzy poszukują funkcjonalnych rozwiązań mieszkaniowych. Nawet małe metraże (32 mkw.) mają dwa oddzielne pomieszczenia. Każde z mieszkań ma balkon, loggię lub ogródek.
Wykonawcą generalnym Viva Piast jest Unibep SA, jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, znane w Krakowie z realizacji najnowocześniejszego akademika w kraju – LivinnX Kraków.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że po zbudowaniu kilkunastu tysięcy mieszkań dla różnych deweloperów w Warszawie, Unibep realizuje osiedle mieszkaniowe w Krakowie. To nasza specjalność. Dołożymy wszelkich starań, by osiedle spełniało wysokie standardy jakości i zostało wykonane zgodnie z założonym harmonogramem – mówi Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu Unibep SA.
Projekt Viva Piast przygotowała krakowska Pracownia StandArt Architekci.
– Bliskość aspirującego do wpisania na listę UNESCO centrum dzielnicy Nowa Huta, wielu terenów zielonych, a jednocześnie potencjalnych miejsc pracy dało podstawę do zaprojektowania zespołu mieszkaniowego, w którym zamknięto energię dzielnicy i sąsiedztwa. Stąd propozycja architektury wyróżniającej się nowoczesną biało-antracytową kolorystyką. Bryły budynku utrzymane zostały w modernistycznym stylu. Są czytelne w formie i funkcjonalne, a jednocześnie pokreślone kontrastowym doborem kolorów – mówi Sebastian Chwedeczko z krakowskiej Pracowni StandArt Architekci, odpowiadającej za projekt inwestycji. – Projektując budynki zwrócono uwagę nie tylko na nowoczesny wygląd, ale i komfort życia mieszkańców. W każdym segmencie zaprojektowano cichobieżną windę, przestronne klatki schodowe z wózkowniami oraz komórki lokatorskie. Wszystkie mieszkania na wyższych kondygnacjach będą mieć balkon, loggię lub duży taras, a część mieszkań na parterze dostęp do ogródka. Dostępne są punkty do ładowania samochodów elektrycznych oraz duża liczba miejsc do parkowania rowerów. Duży nacisk kładziony jest na energooszczędność budynków, nowoczesne instalacje teletechniczne i najwyższej jakości materiały budowlane. Budynek będzie wznoszony w technologii tradycyjnej, żelbetowej i murowanej z naturalnych silikatów, które gwarantują bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i kumulację ciepła oraz doskonale regulują wilgotność w mieszkaniu. Zapewniają zdrowe i komfortowe warunki do mieszkania – dodaje.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS