A A+ A++

„The Box” to psychologiczny dramat kryminalny z elementami science fiction. Historia jest osadzona w Kansas City i śledzi losy policjantki Sharon Pici, w której rolę wcieliła się Anna Friel. Policjantka przeżywa koszmar po tym, jak jedno ze śledztw staje się jej obsesją.

Widzowie w serialu będą mogli oglądać również takich aktorów, jak: Alexander Karim, Peter Stormare. „The Box” to najnowsza produkcja z serii międzynarodowych seriali Viaplay Originals, w tym przedsięwzięć takich jak „Hilma”, „Litwinienko”, „Billy The Kid”, „The Swarm” i „The Holiday”.

Reżyserią serialu zajął się Steve Shill. Siedmioodcinkowy projekt został stworzony przez głównego autora i showrunnera Adiego Hasaka. Serial został wyprodukowany przez Viaplay Studios, przy wsparciu Night Train Studios. Producentem jest Cecilia Norman Mardell z Viaplay Studios. Producentem wykonawczym ze strony NENT Group, właściciela platformy Viaplay jest Fredrik Ljungberg, a producentem wykonawczym ze strony Night Train Media jest Herbert L Kloibert.

– „The Box” to jedna z pierwszych w pełni finansowanych przez NENT produkcji Viaplay Originals w języku angielskim. Od razu zakochaliśmy się w tym scenariuszu i chcieliśmy zatrudnić aktorów z najwyższej półki. Mamy ambicje, by tworzyć jeszcze więcej oryginalnych produkcji, a co za tym idzie, decydujemy się na coraz odważniejsze scenariusze, o ile historia jest oryginalna i warta opowiedzenia – komentuje Filippa Wallestam, NENT Group chief content officer. – Jestem dozgonnie wdzięczna całemu zespołowi, który stworzył tę fantastyczną produkcję w Sztokholmie w samym środku pandemii. To było duże wyzwanie, ale efekty mówią same za siebie – dodaje.

Premiera 28 listopada w Viaplay

Premiera „The Box” na platformie Viaplay odbędzie się w niedziele, 28 listopada 2021 roku.

Platforma Viaplay, należąca do szwedzkiego koncernu NENT Group, wystartowała w Polsce 3 sierpnia. Zaczęła już transmitować na wyłączność niemiecką ligę piłkarską Bundesliga (poprzednio przez kilka lat pokazywaną przez Eleven Sports), Ligę Europy i Ligę Konferencji, rozgrywki w innych dyscyplinach, od połowy 2022 roku będzie pokazywać angielską ligę piłkarską (od połowy lat 90. pokazywaną w Canal+), a od 2023 roku Formułę 1.

Miesięczna subskrypcja Viaplay kosztuje 34 zł (początkowo pierwszy miesiąc był darmowy). Platforma jest oferowana m.in. przez sieci kablowe Vectra i UPC Polska, a na początku września pojawiła się w ofercie sieci telekomunikacyjnej Play.

W trzecim kwartale br. Viaplay pozyskała poza Skandynawią pozyskała 286 tys. nowych subskrybentów, z czego zdecydowaną większość w Polsce.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBlack Week 2021 na Allegro – najciekawsze promocje dla fanów popkultury
Następny artykułPiotr Jagielski: elitarność jazzu to mit. Ta muzyka z założenia jest otwarta