Po emocjonującym meczu Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 3-2 VfB Stuttgart. W końcówce meczu na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, dla którego był to pierwszy występ od ponad dwóch miesięcy.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Borussia zaliczyła ważną wygraną i wciąż liczy się w grze o europejskie puchary. Dortmundczycy do czwartej pozycji, premiowanej grą w Lidze Mistrzów tracą aż siedem punktów, ale utrzymali miejsce dające grę w Ligę Europy.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak wygranej dortmundczyków. To Stuttgart prowadził 1-0 po bramce Sasa Kalajdzicia.

Borussia strzelała po przerwie

Borussia straty odrobiła po pierwszej i to z nawiązka – pomimo niezbyt porywającej gry. Już w ciągu siedmiu minut bramki zdobyli Jude Bellingham i Marco Reus, dając BVB prowadzenie 2-1.

W 78. minucie nadzieję VfB przywrócił Daniel Didavi, strzelając wyrównującego gola, ale już już dwie minuty później bramkę na 3-2 zdobył 19-letni Ansgar Knauff.

Sześć minut przed końcem spotkania na murawie zameldował się Łukasz Piszczek, zmieniając Matheu Moreya. Dla polskiego obrońcy był to pierwszy ligowy mecz od 30 stycznia. Od tamtego czasu Piszczek wystąpił jedynie 2 lutego w wygranym meczu Pucharu Niemiec z Paderborn.

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 2-3 (1-0)

Bramki: 1-0 Kalajdzic (17.), 1-1 Bellingham (47.), 1-2 Reus (52.), 2-2 Didavi (78.), 2-3 Knauff (80.).