​Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel sprzedał na aukcji swój kask za 225 tysięcy euro. Pieniądze zostaną przeznaczone dla dzieci w Afryce. W niedzielę niemiecki kierowca po raz ostatni wystąpił w zespole Ferrari.

W Grand Prix Abu Zabi zajął 14. miejsce (wygrał Holender Max Verstappen z Red Bulla), a w klasyfikacji końcowej MŚ uplasował się na 13. pozycji. Triumfował Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).

Przed niedzielnym wyścigiem Vettel zapowiedział aukcję online. “Tęczowy” kask, w którym startował m.in. w udanej dla niego listopadowej GP Turcji – trzecia lokata, został sprzedany za 225 tys. euro. Pieniądze trafią do potrzebujących dzieci z Ugandy i Togo.

Od nowego sezonu będzie jeździł w teamie Aston Martin Racing (obecnie pod nazwą Racing Point).

33-letni Niemiec był mistrzem świata w latach 2010-2013. Wszystkie tytuły wywalczył jako zawodnik ekipy … czytaj dalej