A A+ A++

Rosyjska broń ponownie na terytorium kraju NATO? Tym razem chodzi o dron z ładunkiem wybuchowym, który został znaleziony w Bułgarii. Trwają analizy mające ustalić jego pochodzenie.

Uzbrojony dron nieznanego pochodzenia w Bułgarii. Rosja?
/Twitter/Clash Report /domena publiczna

Jak podała agencja Reuters, mieszkańcy bułgarskiej miejscowości turystycznej Tyulenovo nad Morzem Czarnym dokonali wczoraj wieczorem nietypowego odkrycia, o którym natychmiast poinformowali odpowiednie służby. A mowa o uzbrojonym dronie z 82-milimetrowym ładunkiem wybuchowym, do którego analizy i neutralizacji bułgarskie ministerstwo obrony oddelegowało specjalną jednostkę z bazy morskiej w Warnie.

Rosyjski dron w kolejnym kraju NATO?

Wiceminister obrony Bułgarii, Yordan Bozhilov, apeluje jednak o rozwagę, bo jego zdaniem ustalenie pochodzenia drona i tego, czy należy on do Rosji, czy też może Ukrainy, jest trudnym zadaniem. Warto jednak zauważyć, że Tyulenovo położone jest 70 kilometrów na południe od granicy z Rumunią, która na początku miesiąca poinformowała o znalezieniu szczątków rosyjskiego drona na swoim terytorium.

Z drugiej zaś strony, miejsc … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJunior w LMP2 Kubicy
Następny artykułCrown Aesthetics ogłasza wprowadzenie produktu BIOJUVE™ Living Skin Biome Care w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech