A A+ A++

Według feng shui, czyli starożytnej praktyki planowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii z naturą, niektóre przedmioty wprowadzają do naszego domu spokój, dobrą energię i dobrobyt, a inne nie pozwalają na swobodny przepływ chi i utrudniają nam życie. Jedną z dobrych praktyk podczas urządzania domu w zgodzie z feng shui jest postawienie w nim misy z owocami. Dobrze, by miały one konkretny kolor!

Feng shui to, licząca co najmniej cztery tysiące lat, chińska nauka o sztuce życia w harmonii z naturą. Chińczycy wierzą, że stosując się do jej zasad, możemy stworzyć dom lub mieszkanie idealne, w którym swobodnie przepływać będzie energia, a jego mieszkańcy odnajdą równowagę i spokój. 

W dosłownym tłumaczeniu feng shui oznacza wiatr i wodę, a jej źródła tkwią w chińskiej filozofii taoizmu. W centrum tej nauki znajduje się chi, czyli pierwotna energia, która łączy i ożywia wszystko, to z niej wszystko powstaje i do niej wszystko wraca. Jeśli chi przepływa bez przeszkód, mamy do czynienia z harmonią, jeśli gdzieś utknie, dochodzi do jej zaburzenia. To dlatego tak ważne jest, by energia mogła swobodnie przepływać przez nasze domy, pozwalając przy tym i nam osiągnąć spokój i harmonię. 

Sprawdź także: Usuń je z mieszkania. Są źródłem niepowodzeń i złego samopoczucia

Według feng shui człowiek od zawsze otacza się przyrodą w postaci symboli. Zazwyczaj robimy to zupełnie nieświadomie, ale Chińczycy wierzą, że celowe otaczanie się konkretnymi przedmiotami, może zaprosić do naszego domu dobrobyt i świeżą energię. Jednym z takich symboli jest misa z owocami. Dlaczego warto mieć ją w domu?

Według Chińczyków powinna stać w każdym domu. Oto, co symbolizuje

Owoce to, według feng shui, symbol odżywiania, dobrobytu i życia. To właśnie owoce przynosimy przecież chorym, by szybciej wrócili do zdrowia i pełni sił, chcąc, by ich smak osłodził im trudny czas. Misa z owocami to jeden z najpopularniejszych symboli Zachodu w feng shui i, co ciekawe, wcale nie muszą być one prawdziwe i … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiędzynarodowa Stacja Kosmiczna wróciła na nocne niebo. Jak ją znaleźć i obserwować?
Następny artykułOSTRÓDA: SAMOCHÓD UDERZYŁ W HYDRANT NA 11 LISTOPADA! WODA ZALEWA ULICĘ (VIDEO)