A A+ A++

Aplikacja haloDoctor.pl pozwala w kilka minut, bez wychodzenia z domu, uzyskać konsultację lekarską, otrzymać e-receptę lub zwolnienie lekarskie od lekarzy różnych specjalizacji. Platforma działa całą dobę. Lekarz, w kontakcie z pacjentem na odległość, ma do dyspozycji nie tylko telefon, ale również możliwość połączenia wideo, przesyłania dokumentacji medycznej oraz opisów tekstowych w formie czatu.

W ramach współpracy z Ringier Axel Springer Polska użytkownicy serwisów tego wydawcy o tematyce zdrowotnej, na czele z Medonet.pl, będą mogli szybciej znajdować informacje na temat lekarskich e-konsultacji.

– haloDoctor.pl to kompleksowe rozwiązanie dla pacjentów i lekarzy, które pozwala z poziomu jednej aplikacji zarządzać dokumentacją medyczną oraz świadczyć porady telemedyczne. Pacjenci w haloDoctor zyskują dostęp do kilkuset lekarzy różnych specjalizacji. Wprowadzenie telemedycyny to kolejny bardzo ważny krok w strategii rozwoju obszaru usług i e-commerce Medonet.pl. Cieszymy się, że możemy realizować tę strategię we współpracy strategicznej z Medfile – podkreśla Jakub Zieliński, head of Medonet.

– Wierzę, że połączenie kompetencji Medfile oraz Ringier Axel Springer Polska pozwoli wprowadzić telemedycynę do codziennej praktyki lekarzy i pacjentów. Według naszych badań ponad połowa wizyt stacjonarnych może odbyć się szybciej i sprawniej w modelu telemedycznym bez żadnego uszczerbku dla pacjenta a jednocześnie bez kolejek w poczekalni. Wykreowaliśmy w haloDoctor przestrzeń oferującą pacjentom dostęp do lekarzy prawie wszystkich specjalizacji przez całą dobę, a teraz zmierzamy do stworzenia wielojęzycznej sieci poradni telemedycznych dostępnej w całej Europie – opisuje Rafał Piszczek, prezes Medfile.

– System opieki zdrowia w Polsce zmienia się na naszych oczach. Medonet stał się w krótkim czasie najszybciej rozwijającym się  spośród portali zajmujących się zdrowiem w polskim internecie. Miliony internautów codziennie szukają informacji na temat zdrowia. Dzięki współpracy z haloDoctor.pl umożliwimy dostęp do usług e-zdrowia szerszemu gronu odbiorców – dodaje Jovan Protic, COO w Ringier Axel Springer Polska.

Wiosną br. w związku z epidemią koronawirusa Medonet osiągął rekordową odwiedzalność – według badania Gemius/PBI w kwietniu br. zanotował 10,18 mln użytkowników (co dało 36,1 proc. zasięgu) i 74,8 mln odsłon., wobec 5,52 mln użytkowników i 16,35 mln odsłon rok wcześniej.

Wszystkie strony i aplikacje Ringier Axel Springer Polska w czerwcu br. miały 21,56 mln użytkowników, 2,35 mld odsłon oraz 17 minut i 30 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułUM Ruda Śląska: Trzy dni na start w półmaratonie
Następny artykułPierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 lipca 2020 r.