A A+ A++

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Co ulegnie zmianie w kwestiach pomocy innym krajom? Ekspert wyjaśnia

Narodowa Służba Pogodowa (NWS) wydała ostrzeżenie odnośnie do sytuacji w Karolinie Północnej. Synoptycy ostrzegają przed powodziami i wysokimi falami, podtopieniami, które mogą osiągać wysokość nawet do 1,2 metra. Służby porządkowe, alarmują, żeby w najbliższych dniach nie wybierać się w nadbrzeżne rejony stanu. To, jak niebezpieczne warunki panują na wybrzeżu, możemy zobaczyć na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

Na wideo, które opublikowane zostało na oficjalnym koncie na Twitterze Parku Narodowego Cape Hatteras Seashore można zauważyć siłę żywiołu. Fale uderzyły z taką siłą, że domek niczym z kart rozpadł się, a fragmenty budynku wypłynęły na brzeg wiele kilometrów od miejsca wypadku. Na szczęście, w momencie zawalenia w domu nikogo nie było. Do zdarzenia doszło w nadmorskiej miejscowości Rodanthe w Karolinie Północnej. Plaża w pobliżu miejsca zdarzenia została zamknięta. Lokalne służby ostrzegają, aby w najbliższym czasie unikać podróży do tego rejonu.

Nawet 5 tys. zł za noc. Tak się zarabia na Airbnb

Wypadków może być więcej

Reuters informuje, że podobny los spotkał inny dom usytuowany w tej okolicy. Władze parku ostrzegają, że w przyszłości takie sytuacje mogą się powtórzyć jeszcze wielokrotnie.

“Jesteśmy w stałym kontakcie z właścicielami domów w Rodanthe i poinformowaliśmy ich o tym, jak powinni postąpić w wypadku zawalenia się ich budynku” – zapewnia w rozmowie z agencją Reutera David Hallac z Zarządu Parków Narodowych Karoliny Północnej.

Źródła: Park Narodowy Cape Hatteras Seashore / Agencja Reutera

WłochyWłochy. Sukces sprzedaży domów za 1 euro. Ogromne zainteresowanie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRosjanie chcą “referendum” ws. odłączenia Mariupola od Ukrainy
Następny artykułTeatr im. Słowackiego. W poszukiwaniu recepty na zdrowie, władzę i urodę