A A+ A++

To druga odsłona cyklu 20 rozmów na XX-lecie Polski w Unii Europejskiej w Polsce. Przez ten okres samorządowcem w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny był Wiesław Janiszewski. Wpierw radny, później – do teraz – burmistrz. Z gminy górniczej, z kopalnią – matką żywicielką Czerwionka-Leszczyny musiała przekształcić się w zupełnie inny samorząd. To się udało także dzięki przynależności do wspólnoty europejskiej.

Czerwionkę-Leszczyny wyróżniają w regionie dwa zjazdy z autostrady A1. Tego zazdroszczą jej większe miasta. Dostęp do najważniejszej nitki komunikacyjnej tej części Śląska to okno na świat, klucz do rozwoju gospodarczego tych obszarów.

Na czele władz stoi były dyrektor pierwszego w dziejach Gminy i Miasta liceum ogólnokształcącego. Miejscowa ludność obdarzyła go wyjątkowym zaufaniem zwłaszcza w mijającej kadencji – objął stanowisko po zwycięskich wyborach w I turze.

Nowinom w wywiadzie mówił m.in. o swoim wzruszeniu w 2004 roku, gdy Polska wstępowała do Unii Europejskiej. Jak w tym czasie zmienił się samorządowiec Janiszewski? Jak zmieniło się jego otoczenie? Co Gmina zrobi z pieniędzmi z nowej perspektywy unijnej? Dlaczego Unię należy szanować, choć wielu nawołuje, by ją zwalczać?

O tym rozmawiał z gościem Nowin – Mariusz Weidner z nowiny.pl

WIDEO: BURMISTRZ WIESŁAW JANISZEWSKI W ROZMOWIE Z NOWINAMI

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodaruj dziecku jego pierwszą kartę. Niech nauczy się finansów
Następny artykułSamsung Cling Band – kolejny smartfon, który założymy na nadgarstek. Samsung Display pokazany na MWC 2024