A A+ A++

Tegoroczna Wigilia u Wojtyłów będzie wyjątkowo huczna, bo cel jest również szczególny – wszystkie ręce na pokład dla Oliwierka! Zapraszamy smakoszy, miłośników dobrej muzyki oraz szczególnie serdecznie wszystkie dzieci. Sprawdźcie program naszej imprezy.

Klimatyczne światełka, smakowite zapachy i piękne dekoracje domków handlowych, gdzie wystawcy będą prezentować swoje wyroby – rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne i to, na co wszyscy czekamy – regionalne przysmaki! Ta wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju atmosfera będzie czekać na Was już od 16 grudnia na wadowickim rynku podczas VII Wadowickiego Jarmarku Świątecznego. Domki handlowe będą otwarte codziennie w godzinach 10.00 – 17.00 aż do 23 grudnia.

Wydarzenie, które z pewnością trzeba odwiedzić, to Wigilia u Wojtyłów. Ta charytatywna impreza co roku cieszy się u nas niesłabnącą popularnością, a tym razem mamy wielką nadzieję zgromadzić jeszcze większą liczbę uczestników – właśnie dlatego przygotowaliśmy bogaty program. Dlatego nie gotujcie obiadu w domu, tylko weźcie ze sobą gotówkę i przybywajcie na wadowicki rynek, by we wspaniałej atmosferze wesprzeć szczytny cel wydarzenia.

Od godziny 13.00 gospodynie i gospodarze z gminnych kół będą częstować wyśmienitymi potrawami, a dzieciaki zabawiać będzie niezastąpiony przy takich okazjach Święty Mikołaj.

W wydarzeniu wezmą udział wszystkie działające na naszym terenie koła:

Koło Gospodyń Wiejskich w Jaroszowicach
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice-Zbywaczówka
Koło Gospodyń Wiejskich w Choczni
Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Babicy
Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiej
Koło Gospodyń Wiejskich „Na Dzwonku” w Gorzeniu Dolnym
Koło Gospodyń Wiejskich „Zarąbianki” w Kleczy

Tradycyjnie poczęstunek będzie się odbywał w systemie WRZUĆ DATEK I CZĘSTUJ SIĘ! Każda otrzymana do puszek złotówka zostanie przekazana na rzecz zbiórki pieniężnej Oliwierka Komana z Wadowic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

Imprezę wzbogacą wyjątkowe występy artystyczne. W koncercie kolęd i pastorałek zagoszczą na naszej scenie artyści ze Stowarzyszenia Meloarte. O sobie sami mówią tak:

“Stowarzyszenie Meloarte to miłość do ludzi, pasja do tworzenia i sztuki oraz szacunek do pracy. Naszym głównym założeniem jest działanie na rzecz rozwoju młodych talentów. […] Projekty skierowane są do dzieci  i młodzieży. Nasze cele realizowane są poprzez organizowanie warsztatów, które w rezultacie uwieńczone są  premierą danego wydarzenia. Współpracujemy nie tylko z dojrzałymi artystami, ale przede wszystkim stwarzamy nowe możliwości młodym uczestnikom warsztatów, wspierając  ich wszechstronny rozwój osobowościowy oraz artystyczny.”  Sylwia Kopacz

Po występie młodych artystów na scenie pojawi się długo już nieobecna u nas rodowita wadowiczanka, aktorka krakowskiego Teatru Ludowego Marta Bizoń.

MARTA BIZOŃ – urodziła się w Wadowicach i uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. Studiowała na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie, była laureatką XVI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i stypendystką Ministra Kultury i Sztuki i Prezydenta miasta Krakowa. Od lat występuje nieprzerwanie na deskach Teatru Ludowego, gościnnie zagrała we wszystkich krakowskich teatrach. Występowała w Operze Krakowskiej, Teatrze Variété. Odbyła wiele tras koncertowych w kraju i za granicą, między innymi podziwiała ją publiczność Anglii, Danii, Francji, Szwecji, Niemiec, USA, Włoch, Ukrainy i Szkocji. Śpiewała w Piwnicy Pod Baranami i w Lochu Camelot. Zagrała w dziesięciu filmach, między innymi w Liście Schindlera (reż. Steven Spielberg), w Sławie i chwale (reż. Kazimierz Kutz), w Quo vadis (reż. Jerzy Kawalerowicz). W Zakochanym Aniele (reż. Artur „Baron” Więcek) wcieliła się w postać Irenki Rajskiej. Występowała w cyklicznych programach telewizyjnych – między innymi w Spotkaniu z Balladą. Przez kilka lat pisała felietony w „Gazecie Krakowskiej”, które zostały zebrane przez wydawnictwo Nobilis w książce Zapiski artystki. Nagrała dwie autorskie płyty Neapol (2007) i Tu i Tu ( 2014) wydane przez Agencję Artystyczną „Bum Bum” Roberta Lubery, znanego kompozytora i gitarzysty.

Na koniec prawdziwa gratka dla dzieciaków – Świąteczny spektakl teatralny! W tym roku na wadowickiej scenie zagości przedstawienie pod tytułem „Święty Mikołaj i córka króla Zimlandii” – ale obiecujemy, że będzie bardzo, bardzo gorąca atmosfera 🙂 Po spektaklu odbędzie się rozdanie nagród w konkursach dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Wadowice: Konferencja „Wpływ rodziny Wojtyłów na postawy wobec chorych i cierpiących”
Następny artykułUM Wadowice: Harmonogram zajęć Klubu Seniora (28.11 – 2.12)