A A+ A++

Na to pozornie proste pytanie odpowiadać będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach. Już 9 kwietnia dzieci połączą się na żywo z Centrum Nauki Kopernik i sprawdzą, jak działają prawa nauki. E-Laboratoria zaczynają sezon wiosenny!

Kwasy, kamuflaż i prąd
Podczas zajęć z edukatorami Centrum Nauki Kopernik uczniowie sprawdzą między innymi, jaki odczyn mają łatwo dostępne substancje. Kopernikowe e-Laboratoria to zajęcia online, które doskonale uzupełniają nauczanie zdalne. W ich trakcie eksperymenty można przeprowadzać w domu, wystarczą dostępne pod ręką przedmioty codziennego użytku. W wiosennym scenariuszu w poszukiwaniu kwasów uczestnicy przebadają cukier, mąkę czy sok z cytryny. Użyją do tego na przykład soku z kapusty. Folia i spinacze posłużą do budowy obwodu elektrycznego. Tematem zajęć będą też tajniki kamuflażu, który stosują rośliny i zwierzęta w świecie przyrody. Dla nauczycieli biorących udział w e-Laboratoriach Centrum Nauki Kopernik przygotowało dodatkowe warsztaty poświęcone angażowaniu uczniów w samodzielne eksperymentowanie podczas zajęć online.

FOT 9545 m 1024x684 - Czy cytryna jest kwaśna?

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

FOT 9340 m 1024x684 - Czy cytryna jest kwaśna?

Internetowe zajęcia dla szkół
Szkoła w Wadowicach będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus.

materiał prasowy i fotograficzny Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBadanie kliniczne projektu Ryvu w USA częściowo zawieszone po śmierci pacjenta
Następny artykułUM Piotrków Trybunalski: Zielony porządek w Piotrkowie – wideo