Ostatni w tym sezonie mecz rozegrali wczoraj występujący w małopolskiej lidze juniorów starszych, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W zaległym spotkaniu jedenastej kolejki tarnowianie przegrali na wyjeździe z Cracovią 1906 Szkołą Gortata Kraków.

Tarnów – AGH Korona Kraków” height=”auto ” width=”auto ” />

Już pierwsza kwarta praktycznie rozwiała nadzieje tarnowian na uzyskanie w Krakowie korzystnego rezultatu. Po jej zakończeniu podopieczni trenera Łukasza Stawarza mieli bowiem do odrobienia aż dwadzieścia punktów. W kolejnych dwóch „ćwiartkach” nadal przeważali krakowianie. Do przerwy Cracovia 1906 Szkoła Gortata prowadziła już różnicą blisko trzydziestu punktów (47-18), a po trzydziestu minutach wygrywała 67-30. Wyrównaną walkę udało się tarnowianom nawiązać jedynie w ostatniej odsłonie. Ostatecznie przegrali oni wczorajszy mecz 50-85 (11-31, 7-16, 12-20, 20-18).

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 15, Igor Michalski 14, Mikołaj Ciesielski 9, Mikołaj Wróbel 7, Jakub Więckowski 5, Adrian Boduch 0, Adrian Szumlański 0, Szymon Skrzypek 0, Igor Tomasiewicz 0, Michał Walnik 0.

***

W całym sezonie juniorzy starsi MUKS 1811 Unii Tarnów odnieśli pięć zwycięstw oraz doznali siedmiu porażek i niezależnie od wyników pozostałych spotkań zakończą rozgrywki na piątej pozycji. W meczach domowych tarnowianie zanotowali remisowy bilans – trzy wygrane i trzy przegrane. Na wyjazdach wygrali natomiast dwa spotkania, w czterech pozostałych schodząc z boiska pokonani. Najskuteczniejszymi strzelcami tarnowskiego zespołu byli: Andrzej Schabowski (na zdjęciu) – 207 pkt., Michał Moskal – 194 pkt. oraz Mikołaj Ciesielski – 175 pkt.