Z dwoma medalami i drugim miejscem w klasyfikacji generalnej wrócili zawodnicy Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate z rozgrywanych w niedzielę w Katowicach, XXXVIII Mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców.

W rywalizacji młodzieżowców złoty medal w kumite w kategorii ponad 80 kg, wywalczył Filip Hajduk. Tarnowianin w finałowym pojedynku pokonał Adama Łója z Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin. Bliski pójścia w jego ślady był walczący w tej samej kategorii wiekowej Miłosz Adamczyk. W finałowym pojedynku w wadze do 80 kg przegrał jednak z Olgierdem Kozielskim z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin i wrócił z Katowic ze srebrnym medalem.

Dwaj inni młodzieżowcy TKS Kyokushin Karate: Kamil Żurawski (75 kg) i Tomasz Burnat (80 kg) zakończyli rywalizację w kumite na miejscach 5-8. Wyniki te pozwoliły tarnowianom na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Katowickie mistrzostwa zgromadziły na starcie 213 zawodniczek i zawodników z 78 klubów ze wszystkich organizacji karate kyokushin.