Trzy zwycięstwa odnieśli podczas weekendu koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, występujący w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki. Zdecydowanie najwięcej czasu, aż 55 minut, potrzebowali na to juniorzy starsi tarnowskiego klubu.

Tarnów – STK Wikar Nowy Sącz” height=”auto ” width=”auto ” />

Trzech dogrywek potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy w pojedynku klasy juniorów starszych, w którym MUKS 1811 Unia Tarnów zmierzył się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z MKS-em Gorlice. W dodatku końcowe pięć minut oba zespoły rozgrywały w czteroosobowych składach. Gorliczanie przyjechali bowiem do Tarnowa zaledwie w sześciu, a podczas drugiej dogrywki boisko za pięć fauli opuścić musieli najpierw Grzegorz Guzik, a w ostatniej akcji tej części meczu, Michał Jaworski. Widząc osłabienie rywali, na zdjęcie z boiska jednego zawodnika zdecydował się także trener tarnowskiej drużyny, Łukasz Stawarz. Początek meczu należał do gorliczan, którzy w 5 min prowadzili 19-5, a chwilę później 24-7. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się czternastopunktową wygraną gości. Kolejne dwie kwarty przebiegały pod dyktando gospodarzy. Efekt tego był taki, że do przerwy notowano wynik 50-50, a po trzydziestu minutach było 75-63 dla MUKS 1811 Unii. Początek czwartej kwarty goście wygrali 13-0, wychodząc na prowadzenie. Do końca meczu trwała już wyrównana walka i w regulaminowym czasie zakończył się on rezultatem 90-90. Na dziesięć sekund przed końcem pierwszej dogrywki nasz zespół prowadził różnicą dwóch punktów, do kosza trafił jednak Patryk Grybel i po 45 minutach notowano wynik 104-104. W drugiej dogrywce, bliżsi zwycięstwa byli z kolei gorliczanie, ale po trzech rzutach wolnych wykorzystanych na trzy sekundy przed końcem było 119-119. Ostatnie pięć minut należało już jednak zdecydowanie do podopiecznych trenera Łukasza Stawarza i mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii 141-129 (17-31, 33-19, 25-13, 15-27, 14-14, 15-15, 22-10).

MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 36, Mikołaj Ciesielski 31, Mateusz Pochroń 26, Michał Moskal 21, Igor Michalski 11, Adrian Boduch 8, Michał Walnik 4, Mikołaj Wróbel 4, Szymon Skrzypek 0, Igor Tomasiewicz 0.

W pierwszym meczu juniorów, prowadzona również przez trenera Łukasza Stawarza, ekipa Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się z STK Wikar Nowy Sącz. Tarnowianie od samego początku wyraźnie przeważali na boisku. W pierwszej kwarcie pozwolili sądeczanom na zdobycie czterech zaledwie punktów, do przerwy mieli natomiast w dorobku dwa razy więcej punktów od gości (64-32). Po zmianie stron obraz wydarzeń w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach nie uległ zmianie. Tarnowianie zdobyli w tym fragmencie spotkania ponad trzy razy więcej punktów od rywali, zwyciężając 131-52 (31-4, 33-28, 29-10, 38-10).

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Sebastian Dynda 32, Mateusz Baziak 21, Jakub Więckowski 20, Igor Michalski 17, Kamil Rajca 15, Sebastian Szabaciuk 14, Mikołaj Wróbel 8, Wojciech Gancarz 4, Mikołaj Liszka 0, Szymon Skrzypek 0.

Wysokie zwycięstwo z STK Wikar Nowy Sącz odnieśli podczas tego weekendu także młodzicy MUKS 1811 Unii (na zdjęciu fragment ich meczu). Po dziesięciu minutach spotkania rozgrywanego w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach podopieczni trenera Dominika Niemczury prowadzili już różnicą dwunastu „oczek”. Po wyrównanej drugiej części spotkania (36-21 do przerwy), w drugiej połowie zdecydowanie skuteczniejsi byli tarnowianie. Po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 57-28, a mecz zakończył się wygraną Unii 94-40 (19-7, 17-14, 21-7, 37-12).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 22, Szymon Kubaka 14, Hubert Bartkowski 12, Wojciech Gancarz 12, Kacper Maziarz 10, Mikołaj Ochwat 8, Aleksander Krukar 5, Filip Kawa 3, Jakub Kocan 2, Adam Nowakowski 2, Daniel Sikora 2, Adam Wódka 2.