Żużlowcy tarnowskiej Unii w drugim ćwierćfinałowym turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów ponownie zajęli czwarte miejsce. Na torze w Gnieźnie „Jaskółki” zdobyły jednak ponad dwa razy więcej punktów niż w pierwszych zawodach w Zielonej Górze.

W pierwszej stolicy Polski klasą dla siebie byli młodzi zawodnicy Włókniarza Częstochowa. Rozstrzygnęli oni na swoją korzyść aż 13 z 20 biegów, kończąc wczorajsze zawody z dorobkiem 46 punktów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zwłaszcza Franciszek Karczewski oraz Mateusz Świdnicki. Ten pierwszy zanotował komplet sześciu zwycięstw, drugi jedyny punkt stracił w biegu dwudziestym, w którym pokonał go Dawid Rempała.

O drugie miejsce walczyły ekipy miejscowego Ultrapur Startu Gniezno i Falubazu Zielona Góra, w którego szeregach zabrakło Nile’a Tuffta.  Ostatecznie o dwa punkty lepsi okazali się, dysponujący znacznie bardziej wyrównanym składem, gospodarze (w zespole z Zielonej Góry punktowali praktycznie tylko Fabian Ragus i Dawid Rempała).

W sklasyfikowanym na ostatniej pozycji zespole Unii Tarnów najlepszym zawodnikiem był Piotr Świercz. Wywalczył on również jedyne indywidualne zwycięstwo dla ekipy „Jaskółek”, w inauguracyjnym wyścigu wyprzedzając Dawida Rempałę i Szymona Szwachera (Szymon Wolski został wykluczony po dotknięciu taśmy). Bieg trzynasty okazał się pechowy dla Romana Kapustina, u którego po upadku stwierdzono złamanie obojczyka.

Wyniki:

1. Włókniarz Częstochowa 46 pkt. – Mateusz Świdnicki 17 (3,3,3,3,3,2), Franciszek Karczewski 18 (3,3,3,3,3,3), Kajetan Kupiec 10 (1,3,1,2,3), Szymon Wolski 1 (t,0,1,-,-)

2. Ultrapur Start Gniezno 28 pkt. – Mikołaj Czapla 9 (2,2,3,2,0), Marcel Studziński 10 (2,2,3,2,1), Kacper Grzelak 4 (0,0,2,1,1), Szymon Szwacher 5 (1,2,1,1,0)

3. Falubaz Zielona Góra 26 pkt. – Fabian Ragus 12 (3,3,2,0,2,2), Nile Tufft ns, Dawid Rempała 12 (2,d,2,2,3,3), Kacper Rychliński 1 (0,0,1,0,w,1)

4. Unia Tarnów 20 pkt. – Piotr Świercz 9 (3,1,2,2,1,0), Mateusz Gzyl 5 (2,1,0,1,0,1), Eber Ampugnani 5 (1,1,1,0,2), Roman Kapustin 1 (1,0,0,-,-)

***

Trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski z udziałem „Jaskółek” rozegrana zostanie już jutro na torze w Tarnowie. Początek zawodów o godz. 16.30.