Sześć meczów i sześć zwycięstw, w większości bardzo zdecydowanych, oto efekt weekendowych występów młodych piłkarzy ręcznych MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza kolejna wygrana juniorów tarnowskiego klubu, którzy zapewnili sobie dzięki niej tytuł najlepszej drużyny na półmetku rozgrywek.

W ostatnim meczu pierwszej rundy małopolskiej ligi juniorów, w Chrzanowie doszło do spotkania dwóch drużyn z kompletem punktów: miejscowego UKS-PMOS i MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Początek meczu należał do „siódemki” trenera Marcina Janasa, która w 6 min po rzucie Szymona Wajdy prowadziła 5-3. Trzy minuty później po kolejnym trafieniu tego zawodnika było 7-4. Gospodarze zmniejszyli wprawdzie straty do jednej bramki (6-7 w 12 min), ale w 17 min po trafieniu Konrada Wątroby, było 11-7 dla Pałacu. Chrzanowianie szybko ponownie zbliżyli się na dystans jednego trafienia (11-12 w 20 min), a w 22 min doprowadzili do remisu 13-13. W końcówce pierwszej połowy znów nieznacznie lepsi okazali się jednak tarnowianie i na przerwę oba zespoły zeszły przy jednobramkowej przewadze Pałacu. W drugiej połowie cały czas na parkiecie trwała wyrównana walka. W 40 min po akcji Igora Mroza na tablicy pojawił się wynik 21-23 i był to ostatni przypadek, że jedna z „siódemek” wygrywała różnicą dwóch bramek. W kolejnych minutach na prowadzeniu była raz jedna raz druga drużyna. Na minutę przed końcem notowano wynik 32-32. Chwilę potem bramkę dla Pałacu zdobył Klaudiusz Kasprzyk, w odpowiedzi rzut karny wykorzystał jednak Filip Skoczylas i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 33-33 (16-17). W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się tarnowianie. Podopieczni trenera Marcina Janasa wygrali go 4-2 (bramki dla Pałacu zdobyli: Konrad Wątroba, Mateusz Hoim, Korneliusz Małek i Igor Mróz) i to oni zostali mistrzami pierwszej rundy.

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Konrad Wątroba 9, Mateusz Hoim 6, Igor Mróz 6, Szymon Wajda 6, Jakub Sikora 3, Kacper Bednarz 1, Klaudiusz Kasprzyk 1, Korneliusz Małek 1, Kacper Tuman, Kacper Zając.

Trenowana przez Szczepana Greczyńskiego „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży Tarnów (na zdjęciu), w pierwszym w tym sezonie meczu zmierzyła się w Arenie Jaskółka Tarnów z MOSiR-em Bochnia. Spotkanie to było jednostronnym widowiskiem. W 11 min po rzucie Korneliusza Małka było 9-0. Sześć minut później na tablicy pojawił się wynik 14-6, ale w 19 min Maciej Gwóźdź wyprowadził Pałac na prowadzenie 17-6. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze wygrywali już 20-7, aby na przerwę zejść z dwunastobramkową przewagą. W 33 min było już 29-13, sześć minut później tarnowianie prowadzili 35-16, a w 49 min przewaga Pałacu wzrosła do dwudziestu bramek (42-21). W 57 min „siódemka” trenera Szczepana Greczyńskiego wygrywała 47-26, zwyciężając ostatecznie 52-28 (24-12).

MKS Pałac Młodzieży: Michał Zarzycki – Korneliusz Małek 12, Klaudiusz Kasprzyk 11, Konrad Wątroba 7, Maciej Gwóźdź 6, Sebastian Kula 4, Łukasz Mądel 4, Jakub Kociuba 3, Michał Mucha 3, Maksymilian Bieś 1, Maciej Woliński 1, Dominik Jac, Radosław Musiał.

Młodzicy Pałacu rywalizowali podczas weekendu w turnieju w Skrzyszowie, odnosząc komplet czterech zwycięstw. Pierwsza drużyna MKS Pałac Młodzieży w pierwszym meczu zmierzyła się z SPRT LUKS Skrzyszów. W 13 min tarnowianie prowadzili 11-1, kończąc pierwszą połowę z piętnastobramkową przewagą. Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. W 34 min podopieczni trenera Tomasza Ciapały wygrywali 29-5, w końcowym rozrachunku zwyciężając 35-7 (18-3).

W drugim spotkaniu pierwsza „siódemka” Pałacu zmierzyła się z MOSiR-em I Bochnia. Mecz rozpoczął się od dwóch bramek bochnian, w 3 min było już jednak 3-2 dla zespołu trenera Tomasza Ciapały. W kolejnych minutach historia powtórzyła się. W 7 min było 6-4 dla MOSiR-u, trzy minuty później to tarnowianie wygrywali 8-6. Jeszcze na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, młodzi tarnowianie prowadzili tylko 13-10, w ostatnich fragmentach pierwszej połowy zdobyli jednak cztery bramki nie tracąc żadnej. W drugiej połowie wyższość Pałacu była jeszcze bardziej zdecydowana. W 25 min nasz zespół prowadził 20-12, w końcowym kwadransie rzucił natomiast szesnaście bramek, tracąc tylko dwie i wygrał 36-14 (17-10).

MKS Pałac Młodzieży I: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Igor Bielko 6 i 7, Jakub Solarz 6 i 4, Wiktor Pudło 6 i 2, Dawid Chudyka 5 i 5, Mateusz Śmieszek 4 i 7, Jan Wiśniewski 4 i 5, Paweł Chłopek 2 i 2, Maciej Pal 2 i 2, Jakub Plebanek 0 i 2, Igor Kawa 0 i 0, Sebastian Nowak 0 i 0.

Druga drużyna Pałacu rozpoczęła występy w skrzyszowskim turnieju od pojedynku z pierwszym zespołem bocheńskiego MOSiR-u. Początek spotkania wskazywał na łatwą wygraną ekipy trenera Pawła Pecki, którzy w 6 min prowadził 3-0. Potem gra wyrównała się i w 14 min było 7-7. Kolejne minuty znów przebiegały jednak pod dyktando naszej drużyny, stąd też do przerwy MKS PM II prowadził różnicą czterech bramek. Po pięciu minutach gry po przerwie i rzucie karnym wykorzystanym przez najskuteczniejszego na boisku Jakuba Firleja, Pałac prowadził 20-12. Dalsze minuty przyniosły już wyrównaną grę i mecz zakończył się wygraną Pałacu 30-22 (15-11).

W drugim sobotnim pojedynku, rywalem ekipy trenera Pawła Pecki był SPRT LUKS Skrzyszów. Jedyny remis notowano w tym meczu w 1 min, gdy na tablicy pojawił się rezultat 1-1. Trzy minuty później tarnowianie prowadzili już 4-1, a w kolejnych fragmentach pierwszej połowy systematycznie powiększali dzielący oba zespoły dystans, schodząc na przerwę z siedmiobramkową przewagą. Po ośmiu minutach gry po przerwie wzrosła ona do dwunastu „oczek” (21-9), a w 35 min tarnowianie prowadzili 28-11. W samej końcówce zawodnicy Pałacu powiększyli jeszcze rozmiary wygranej, zwyciężając 32-12 (14-7).

MKS Pałac Młodzieży II: Michał Stec – Jakub Firlej 13 i 7, Mikołaj Denisiuk 5 i 4, Krystian Bielecki 4 i 4, Jakub Wzorek 4 i 3, Filip Klucznik 3 i 6, Kacper Jeż 1 i 0, Jakub Marzec 0 i 7, Aleks Bouchadane 0 i 1, Konrad Klucznik 0 i 0, Jakub Maślanka 0 i 0, Maciej Wojdan 0 i 0, Kacper Marszołek – i 0, Mateusz Wróbel – i 0.