Drugie z rzędu zwycięstwo odniosły występujące w drugiej lidze małopolskiej, siatkarki SMS XXI LOS Jedynka Tarnów. W rozegranym awansem meczu drugiej kolejki, drużyna trenera Michała Madejskiego wygrała u siebie 3-1 (25-16, 25-21, 22-25, 25-20) z MUKS Poprad II Stary Sącz.

Pierwsze dwa sety spotkania rozegranego w hali XXI Liceum Sportowego przy ul. Szujskiego przebiegały pod pełną kontrolą tarnowianek.

W trzeciej partii szkoleniowiec SMS XXI LOS Jedynka dał szansę gry młodszym zawodniczkom. Gospodynie popełniły w tym fragmencie meczu nieco więcej błędów w przyjęciu. Przeciwniczki dobrze spisywały się natomiast w obronie, dołożyły do tego skuteczną grę blokiem i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

W czwartej odsłonie wszystko wróciło jednak do obowiązującej tego dnia normy. Podopieczne trenera Michała Madejskiego szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końca seta. Ostatecznie SMS XXI LOS Jedynka wygrał to spotkanie 3-1 (25-16, 25-21,22-25, 25-20).

Warto wspomnieć, że w naszej drużynie zadebiutowała, pozyskana z Wieliczki, 19-letnia rozgrywająca Paulina Huk.

SMS XXI LOS Jedynka: Karolina Kopera, Katarzyna Dyrek, Marlena Najder, Aleksandra Antas, Wiktoria Salamon, Marta Dąbrowska, Julia Hebda, Paulina Huk, Gabriela Niedbała, Nina Chojnacka, Gabriela Uriasz, Karolina Gandor, Dominika Drewniak, Wanessa Czech.