A A+ A++

„NOC/MOC naukowych wrażeń w Bibliotece” – pod takim hasłem 17 września 2021 r. odbyła się po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 14. Noc w Bibliotece. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu . W wydarzeniu, mającym charakter zamknięty i przeznaczonym dla najbardziej aktywnych małych czytelników olkuskiej Biblioteki, wzięły udział dzieci w wieku od 8 do 11 lat.

Zajęcia poprzedzone były warsztatami naukowymi prowadzonymi przez Laboratorium Pana Korka pt. Lody ciekły azot – Kuchnia molekularna. Uczestnicy warsztatów m.in. wzięli udział w doświadczeniach kulinarnych z wykorzystaniem niskiej temperatury skroplonego azotu. Ekspresowo przyrządzali smaczne owocowe lody a porowatą strukturę chrupek kukurydzianych wykorzystali do zbadania zjawiska transportu ciepła.

Dzięki sponsorowi – Firmie FIBER – INTERKONEKT w Wolbromiu uczestnicy Nocy w Bibliotece wybrali się również w pełną wrażeń podróż do świata nowoczesnych technologii i wzięli udział w pasjonujących zajęciach prowadzonych przez Centrum Kreatywnej Technologii „Krea Tech”. Drukarka 3D, wirtualna rzeczywistość, interaktywna mata, hologramy i Nao – humanoidalny robot – to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników piątkowego wydarzenia.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez ZGH „Bolesław” w Bukownie, Fundację ZGH „Bolesław” w Bukownie oraz FIBER – INTERKONEKT w Wolbromiu.

Jak wziąć udział w kolejnej Nocy z Bibliotece? Nic prostszego! Wystarczy zostać aktywnym czytelnikiem i czynnie uczestniczyć w konkursach i akcjach promujących czytelnictwo, organizowanych przez olkuską Bibliotekę.

Kolejna Noc w Bibliotece już za rok!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWłoski artysta pokazuje, że ludzkie ciało to najlepsze płótno, na jakim można malować
Następny artykułJak urządzić niewielkie mieszkanie?