A A+ A++
zdj. BWA w Kielcach
zdj. BWA w Kielcach

Pod hasłem „Spotkania ze sztuką w domu” w czasie kwarantanny Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zachęca do udziału w wirtualnych zajęciach z zakresu edukacji plastycznej. Co kilka dni na stronie internetowej i na profilu instytucji na Facebooku pojawiają się kolejne zadania, które wykonać można z tego, co każdy ma w domu. Najnowszy temat to „Papierowe smakołyki”.

– „Papierowe smakołyki” to tekturowe obiekty pomalowane farbą, imitujące dania i produkty do jedzenia, które mogą stanowić elementy do zabawy – zachęca autorka zajęć dr Magdalena Leśniak z działu edukacji BWA.

PAPIEROWE SMAKOŁYKI KROK PO KROKU
Materiały: kartonowe pudełko lub tektura, dowolne farby, kredki lub flamastry (można również łączyć techniki).
1. Pomyśl, jakie dania lubisz najbardziej. Jeśli jesteś rodzicem małych dzieci, zapytaj je, co lubią jeść i jakie produkty będą im potrzebne do zabawy.
2. Na tekturze lub kartce narysuj ołówkiem kształt wybranego dania.
3. Pokoloruj papierowe smakołyki, zwracając uwagę na barwy, które występują w rzeczywistości. Przypomnij sobie soczystą czerwień pomidora, intensywną zieleń groszku czy złoto miodu…
4. Jeśli używasz farb, poczekaj aż obiekty wyschną. Teraz możesz ruszać do zabawy!
5. Zdjęcie gotowej pracy prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły akcji na stronie internetowej i na profilu instytucji na Facebooku

Zdjęcia prac trafiają do wirtualnej galerii BWA na Facebooku, a najlepsze – po okresie epidemii – zawisną w prawdziwej galerii działań edukacyjnych na ul. Kapitulnej 2. Zajęcia przeznaczone są nie tylko dla dzieci!

W poprzednich odcinkach Magdalena Leśniak zachęcała m.in. do wykonania „łapacza promieni” oraz prac z motywami wiosennymi i świątecznymi. Największym zainteresowaniem cieszyły się „plamiaki”, czyli stwory, które powstały z plam farby. „Spotkania ze sztuką w domu” zainspirowały młodych artystów w różnych częściach Polski; do wirtualnej galerii trafiły m.in. dzieła wykonane w Dębicy, Wrocławiu, Głogowie czy pod Lublinem.
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Kielce: Teatr im. S. Żeromskiego wydaje maseczki
Następny artykułPowiat Otwock: XIX Sesja Rady Powiatu w Otwocku