Dziewięć medali zawodników UKS Roszada Lipno na Mistrzostwach Polski Juniorów w grze klasycznej w warcabach 100-polowych rozgrywanych w dniach 8-11.06.2021r. w Dąbkach k/Koszalina.

Poziom gry był bardzo wysoki i rywalizacja trwała do ostatnich sekund partii. O wyniku decydowały niejednokrotnie punkty wartościowania.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli:

– Katarzyna Pisarska – w kategorii juniorek do lat 16,

– Martyna Lipka – w kategorii juniorek do lat 19

– Amadeusz Zyber- Moszak – w kategorii juniorów do lat 16.

– Hugo Franek – w kategorii juniorów do lat 10,

– Tymoteusz Myszuk – w kategorii juniorów do lat 19.

O medal otarła się Gabrysia Rumińska, która przegrała tylko punktem wartościowania i ostatecznie uplasowała się na IV miejscu ( kategoria juniorek do lat 10). Również wysoką IV lokatę wywalczył Kajetan Brzozowski, natomiast Radosław Leśniewski wywalczył IX pozycję. Obydwoje starowali w kategorii juniorów do lat 10. Vivien Zyber- Moszak – juniorka do lat 13 wywalczyła VIII miejsce. Junior do lat 13 – Antoni Rumiński uplasował się na XIII pozycji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.