A A+ A++

Nigdy nie wiadomo, gdzie i kiedy ktoś może dokonać kradzieży. Na zuchwały rabunek zdecydowała się grupa osób, która postanowiła wedrzeć się na parking z fabrycznie nowymi samochodami oczekującymi na sprzedaż. Łupem złodziei padło pięć kompletów kół samochodowych.

W komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej śląskiego garnizonu policji, zostało opisane zdarzenie mające miejsce w nocy z 9 na 10 marca. Z terenu ogrodzonej posesji salonu samochodowego w Rybniku, zlokalizowanego przy ulicy Żorskiej, skradziono 5 kompletów kół złożonych z felg aluminiowych i opon. Na fotografiach dołączonych do komunikatu możemy zobaczyć fabrycznie nowe Ople Astry, których nadwozia zwisają na betonowych klockach podłożonych pod progi.

Poszkodowany sprzedawca oszacował straty na kwotę około 60 tysięcy złotych, wliczając w to powstałe zniszczenia elementów samochodów, które zostały spowodowane przez sprawców podczas rabunku.

Przewoził 29 kompletów felg z oponami. Wszystkie pochodziły z kradzieży

Sprawą zajęli się kryminalni z rybnickiej komendy. W wyniku podjętych działań policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanych o kradzież kół. Są to dwaj mężczyźni w wieku 21 i 24 lat oraz 21-letnia kobieta. W policyjnym komunikacie czytamy, że za odkręcenie kół z aut odpowiada 21-latek. Następnie wspólnie z 24-latkiem i znajomą kobietą, załadowali łup do samochodów i odjechali.

Śledczy odzyskali większość opon wraz z felgami. Wszyscy młodzi ludzie to mieszkańcy Rybnika. Teraz za popełnione przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej ciekawych newsów motoryzacyjnych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo
Fiat odnaleziony po kilkunastu godzinach od zgłoszonej kradzieży

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJechali na “ustawkę” i wpadli. Skontrolowano 9 samochodów
Następny artykułGórnik Zabrze ma nowego trenera. Spodziewany powrót w zaskakującym momencie