Rewolucja w futbolu? Czas na kolejny odcinek. UEFA oficjalnie poinformowała, że znosi zasadę goli strzelonych na wyjeździe. Nowy regulamin wchodzi w życie od sezonu 2021/2022, więc będzie obowiązywał już od najbliższych rund eliminacji do europejskich pucharów. Czy polskie drużyny na tym skorzystają?

Od sezonu 21/22 w przypadku remisu w dwumeczu zespół, który strzelił więcej bramek na wyjeździe, nie będzie premiowany. Remis oznaczał będzie dogrywkę (2 x 15 minut), a jeśli zwycięzca nadal nie zostanie wyłoniony: rzuty karne – czytamy w komunikacie europejskiej federacji.

UEFA swoją decyzję argumentuje śledzeniem statystyk i chęcią wyrównania rywalizacji. I ciężko się z tym nie zgodzić. Już zacieramy rączki na nowy sezon w pucharach, w którym o awansie nie będzie decydowało to, czy strzelisz bramkę w Berlinie, czy w Turynie.