A A+ A++

Juniorzy młodsi Akademii JKH GKS Jastrzębie mają za sobą bardzo udany weekend.

Podopieczni Mariusza Bernackiego, Wojciecha Czecha i Vaclava Stevceka skutecznie zrewanżowali się Tyskim Lwom za porażkę w finale sierpniowych zmagań Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi U18 na Jastorze, wygrywając zmagania drugiej rundy na Stadionie Zimowym. W ogólnej tabeli rozgrywek jastrzębianie zajmują drugie miejsce.

Akademicy zaprezentowali w Tychach podziwu godną ekonomię zdobywania punktów. W fazie eliminacyjnej hokeiści z Jastora wygrali zaledwie dwa z czterech spotkań, ulegając litewskiemu Żalgirisowi Kowno (1:4) i gospodarzom (1:3). Awans do półfinału jastrzębianie zawdzięczali wygranym z rumuńską Coroną Braszów (4:2) oraz Metropolią Silesia U16 (4:1).

W efekcie w ostatnim dniu turnieju JKH GKS Jastrzębie przystąpił do półfinałów bynajmniej nie w roli faworyta do złotego medalu. Tymczasem zespół najpierw okazale zrewanżował się Litwinom z Kowna (6:1), a następnie w finale poszedł za ciosem, pokonując w derbach niepokonaną dotychczas w imprezie ekipę Tyskich Lwów (2:0).

Po dwóch rundach CJHL U16 w tabeli prowadzi MOSM Tychy (27 pkt.) przed JKH GKS Jastrzębie (24 pkt.), Żalgirisem Kowno (18 pkt.), Coroną Braszów (15 pkt.), Kryżynką Kijów (7 pkt.) i Metropolią Silesia U16 (3 pkt.).

Młodsi koledzy juniorów z ekipy młodzików (U16) będą w dniach 9-11 grudnia gospodarzami turnieju CJHL w swojej kategorii wiekowej.

Skłąd JKH: Jakub Futryk, Ivan Karanukhau, Kamil Fyda, Marcel Lewek, Oskar Bożerockij, Dzianis Feltsirovich,  Patrik Lenkovskij, Łukasz Misiak, Szymon Mysłowski, Jakub Onak, Maciej Poręba, Jan Śnieżek, Karol Tymcio, Sebastian Wojciechowski, Igor Antolak, Artsiom Kameneu, Mikołaj Osiadły, Filip Wojciechowski.

źródło: jkh.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoniec śledztwa w sprawie zabójstwa w Częstochowie
Następny artykułII Grand Prix w tenisie stołowym