Tydzień Pomocy
Pomagamy i chronimy 365 dni w roku. Przed nami kolejna edycja TPOPP
Od przyszłego poniedziałku rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. 22 lutego br. w godzinach od 11.00 do 13.00 uruchomiony zostanie telefoniczny punkty konsultacyjny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie mieszczącym się przy ul. Emilii Plater 14. Osoby potrzebujące pomocy, pod numerami telefonów dyżurnych: 95 755 20 82 lub 95 755 55 54, będą mogły uzyskać wsparcie oraz poradę prawną. Policji, Prokuratury, Sądu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.
Dewiza „pomagamy i chronimy” przyświeca policjantom w całej Polsce 24 godziny na dobę, 365 dni (czasami nawet 366 dni) w roku. Nasza aktywność ma bardzo szerokie spektrum w tym zakresie. Funkcjonariusze nie tylko działają na rzecz osób pokrzywdzonych. Również z ogromnym zaangażowaniem starają się nie dopuszczać, chociażby do popełniania przestępstw. Stąd tak ogromny nacisk na profilaktykę, akcje i kampanie edukacyjne. Wszystko w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Kiedy jednak z różnych przyczyn nie uda się zapobiec krzywdzie, wtedy kluczowe staje się słowo „pomoc”.
Tydzień Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem
Od przyszłego poniedziałku rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Organizatorem i pomysłodawcą jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak co roku, również Policja chętnie włącza się w obchody. Oczywiście okres tygodnia jest tutaj tylko symboliczny. Jego zadaniem jest poświęcenie szczególnej uwagi osobom, które w różnych okolicznościach stały się ofiarami przestępstw. Pokrzywdzeni często nie mają świadomości o dostępnych rozwiązaniach prawnych, z których mogliby skorzystać. Dlatego tak ważnym jest chociażby zapewnienie dostępności specjalistów z dziedziny prawa. Polska Policja przy współpracy z innymi podmiotami, od 22 do 28 lutego br. organizować będzie punkty konsultacyjne. Każda osoba szukająca porady lub pomocy może skorzystać z wiedzy i doświadczenia nie tylko samych funkcjonariuszy. Również przedstawicieli sądów, prokuratur i ośrodków pomocy społecznej.
Z uwagi na trwającą pandemię, punkty organizowane mogą być w różnych formach. Teleporad, spotkań on-line lub tradycyjnych spotkań z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, iż pomoc nie kończy się na jednej poradzie. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mają możliwości skorzystania ze wsparcia podmiotów. Świadczą one pomoc materialną i niematerialną finansową z Funduszu Sprawiedliwości. Aktualna lista organizacji dostępna jest pod adresem: http://funduszsprawiedliwosci.gov.pl/znajdz-osrodek-pomocy
Pamiętaj, każda osoba fizyczna, której dobro chronione prawem (m.in. życie, zdrowie, godność, wolność, mienie) zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo, jest uznawana według prawa za ofiarę. Może ona żądać respektowania swych praw, które przedstawiamy w załączniku do artykułu.
22 lutego br. w godzinach od 11.00 do 13.00 uruchomiony zostanie telefoniczny punkty konsultacyjny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie mieszczącym się przy ul. Emilii Plater 14. Osoby potrzebujące pomocy, pod numerami telefonów dyżurnych: 95 755 20 82
lub 95 755 55 54, będą mogły uzyskać wsparcie oraz poradę prawną przedstawicieli Policji, Prokuratury, Sądu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.
starszy sierżant Klaudia Biernacka
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS