A A+ A++

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. Mat. prasowe

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o przedłużeniu wszystkich obecnych obostrzeń pandemicznych do 18 kwietnia. Zamknięte pozostaną m.in. salony meblarskie, markety budowlane i ze sprzętem elektronicznym. Pracować nie będą również zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

– Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w święta będą widoczne w przyszłym tygodniu. Wtedy przekonamy się, czy ta trzecia fala będzie stopniowo opadała, czy nie daj Boże złapie drugi oddech – tłumaczył podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, ogłaszając przedłużenie do 18 kwietnia wszystkich restrykcji pandemicznych.

Czytaj też: Twardy lockdown w handlu i usługach. Czy zdusi trzecią falę pandemii?

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast – zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie z zarządzeniem, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. pozostają zamknięte. Również centra i galerie handlowe, z wyjątkiem – tak jak dotychczas – m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Nadal obowiązują limity osób:

• 1 osoba na 15 mkw. – w sklepach do 100 mkw.

• 1 osoba na 20 mkw. – w sklepach powyżej 100 mkw.

Do 18 kwietnia nie otworzą się także hotele, z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także noclegów  wybranych grup zawodowych, na przykład medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Zamknięte pozostają także teatry, kina, muzea i galerie sztuki. Zakaz działalności obejmuje również siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRząd przedłuża obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia
Następny artykułJuż w najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie KKD Panoptikum