A A+ A++

TVP pod lupą NIK. Czy telewizja publiczna prawidłowo zarządza majątkiem?

Na wstępie warto przypomnieć, że już na początku br. NIK informował o możliwej kontroli TVP. Jako powód wskazywano wówczas “dbałość organów administracji publicznej o podtrzymywanie tożsamości kulturowej i językowej mniejszości narodowych”.

Krytyka KPRM w “Wiadomościach” TVP. Dworczyk mówi o nierzetelności w mediach

Jak komentuje wydział prasowy NIK, kontrolerzy sprawdzą przede wszystkim, czy TVP SA prawidłowo zarządza majątkiem i gospodaruje środkami finansowymi. Na tym etapie jednak, podobnie jak przy wszystkich innych naszych trwających kontrolach, nie możemy na razie pisać o szczegółach

TVP pod lupą NIK. Czy telewizja publiczna prawidłowo zarządza majątkiem?

Według planu NIK, projekt informacji pokontrolnej ma być gotowy pod koniec roku, a zaakceptowany na początku 2021 r. Sama kontrola w TVP była zapisana w planie pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2020 r. Jest realizowana przez Departament Nauki, Oświaty i Dziedzictwa Narodowego.

Zysk Telewizji Polskiej w I kw. 2015 r. wyniósł 114,7 mln zł i był lepszy rok do roku o 9,1 mln zł. Złożyły się na to wyższe przychody ze sprzedaży, reklam, abonamentu, ale także oszczędności – poinformowało we wtorkowym komunikacie Centrum Informacji TVP.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułZmiany w organizacji wesel. Jak przepisy wpływają na przebieg imprez?
Następny artykułDiastema – charakterystyczna przerwa między zębami. Rodzaje i leczenie