A A+ A++

Rząd forsuje projekt budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej.  Zaledwie wczoraj projekt ustawy w tej sprawie wyszedł z MSWiA i również wczoraj wpłynął do Sejmu, który ma nad nim debatować dziś w nocy i jutro.

Koszt budowy zapory wyposażonej w urządzenia elektroniczne rząd szacuje na 1,5 mld zł, plus 115 m na zestawy perymetryczne.

Czytaj więcej

Inwestorem ma być komendant główny Straży Granicznej, nad całością ma czuwać pełnomocnik rządu, do jej budowy nie zostaną zastosowane przepisy o zamówieniach publicznych, a zakupy będzie kontrolować CBA.

Po spotkaniu klubu parlamentarnego KO Donald Tusk ogłosił, że Koalicja obywatelska podczas głosowania nie poprze tego projektu.

Lider PO oświadczył, że politykom Koalicji zależy na szczelności granicy, ale przez kilka ostatnich miesięcy rząd urządził “festiwal nieudolności” w tej kwestii.

Czytaj więcej

Żołnierze podczas budowy ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej

– Problem PiS-u i jego propozycji polega na tym, że dostali do rąk wszystkie możliwe instrumenty, łącznie z przedłużanym stanem wyjątkowym, a przez granicę przecieka coraz więcej ludzi – uważa Tusk.

Lider PO uważa, że projekt budowy zapory jest kolejnym, “bardzo dwuznacznym przedsięwzięciem”. Szczególnie ze względu na sposób jego finansowania – “wydania poza wszelką kontrolą 1,6 mld złotych”.


Autopromocja


CFO…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy szef BaFin zapowiada dalsze reformy
Następny artykułCzy koszty pracy ponoszone przez przewoźników wzrosną o 30 mld zł?