“Produkcja jeszcze wyższa od wstępnego szacunku, zaskakująco szybko rosną inwestycje, barometr koniunktury coraz lepszy. Niemcy aż pękali z zazdrości. Dobrze, że chociaż tego prezydent Nawrocki nie może zawetować” – napisał Tusk w serwisie X.
Ustawa o rynku kryptowalut. Premier skomentował weto prezydenta
Wcześniej Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Karol Nawrocki zawetował ustawę o rynku kryptowalut. Jego zdaniem, przepisy te “realnie zagrażają wolnościom Polaków, ich majątkowi i stabilności państwa”.
“Ustawa o rynku kryptoaktywów przewiduje możliwość wyłączania przez rząd stron internetowych firm działających na rynku kryptowalut jednym kliknięciem. Przepisy dotyczące blokowania domen są nieprzejrzyste i mogą prowadzić do nadużyć” – czytamy w komunikacie prezydenckiej kancelarii.
Wskazano w nim, że “drugim problemem jest rozmiar tej regulacji, a tym samym brak przejrzystości w przyjętych rozwiązaniach”. “Podczas gdy Czechy, Słowacja czy Węgry wdrożyły przepisy liczące kilka lub kilkanaście stron, polska ustawa ma ich ponad sto. Nadregulacja to prosta droga do wypychania firm za granicę – do Czech, na Litwę czy na Maltę – zamiast tworzenia warunków, by zarabiały i płaciły podatki w Polsce” – napisano.
Wątpliwości prezydenta wzbudziła także wysokość opłat nadzorczych. “Zostały one ustalone na poziomie, który uniemożliwi rozwój małym firmom i startupom, a faworyzować będzie zagraniczne korporacje i banki. To odwrócenie logiki, zabicie konkurencyjnego rynku i poważne zagrożenie dla innowacji” – poinformowała KPRP.
Polska zapłaci ofiarom Niemiec? Zapowiedź Tuska w Berlinie
Pod wpisem premiera o rosnącej produkcji i inwestycjach pojawiły się pytania o zapaść w służbie zdrowia oraz komentarze do jego słów, które padły w poniedziałek podczas wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec Friedrichem Merzem w Berlinie. Chodzi o reparacje wojenne i zadośćuczynienie dla polskich ofiar, które jeszcze żyją.
– Pospieszcie się, jeśli chcecie naprawdę wykonać taki gest – zwrócił się do Niemców Tusk, podkreślając, że żyjących jeszcze bezpośrednich ofiar II wojny światowej jest obecnie w Polsce ok. 50 tys.
– Jeśli nie uzyskamy jakiejś szybkiej i jednoznacznej deklaracji, to będę w przyszłym roku rozważał decyzję, że Polska wypełni tę potrzebę z własnych środków. Więcej o tym nie chcę już mówić – zakończył premier.
Czytaj też:
Szydło krytykuje Tuska. “Upokorzony przez Niemców drżącym głosem ogłosił”
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Pozytywnie
Neutralnie
Negatywnie
Lubię to!
Super
Ekscytujący
Ciekawy
Smieszny
Smutny
Wściekły
Przerażony
Szokujący
Wzruszający
Rozczarowany
Zaskoczony
Prawda
Manipulacja
Fake news

Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS