A A+ A++

Dzisiaj w miejsce turystów medycznych z zagranicy pojawili się pacjenci z Polski. Z jednej strony wywołała to pandemia, ale myślę, że sprawił to też podnoszący się poziom usług medycznych, które są świadczone w Krakowie.

Rozmowa z Elżbietą Kantor, dyrektor Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Iwona Hajnosz: Ogromne doroczne i światowe kongresy medyczne na kilka tysięcy uczestników. Przyzwyczailiśmy się do tego, że do Krakowa niemalże co miesiąc przylatywali licznie lekarze z całego świata. Czy po pandemii udało się Krakowowi wrócić do tej dynamiki rozwoju turystyki, w tym medycznej, którą obserwowaliśmy do 2019 r.?

Elżbieta Kantor: Trudno dziś jednoznaczne odpowiedzieć na to pytanie, dlatego że w turystyce ogólnie, w medycznej też, nie bijemy się już o liczbę gości, ale o dostrzeżenie jakości naszej oferty. Zapraszamy osoby, które są zainteresowane potencjałem naszego miasta w różnych dziedzinach, jego atrakcyjnością. Turystyka medyczna jest takim szczególnym rodzajem turystyki. Przyciąga ofertą skierowaną do tych, którzy doceniają potencjał medyczny naszego miasta, a ten jest na najwyższym poziomie. Jednocześnie magnesem jest ogromna atrakcyjność turystyczna Krakowa. Z obu atutów miasta klienci medyczni chcą i powinni móc w pełni korzystać. Dlatego od lat staramy się badać ten rynek, żeby zweryfikować, ilu i jakich mamy klientów. I widzimy, że rzeczywiście ten rynek rośnie w Polsce, a także w skali globalnej. Kraków był zresztą pierwszym miastem w Polsce, które zauważyło znaczenie rozwoju turystyki medycznej. Jest to oczywiście ściśle powiązane z bardzo dużym potencjałem naszego rynku w tym zakresie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWpływ napojów energetycznych na organizm człowieka – energetyki i zdrowie
Następny artykułGdzie podziała się połowa wszechświata?