A A+ A++

Grupa TUI rozważa zamknięcie tych działów firmy, które nie są rentowne. Do tej pory koncern mógł je utrzymywać, ale w czasie kryzysu obciążenie stało się zbyt duże.

Rzecznik prasowy koncernu potwierdził informację, którą podał dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), że firma rozważa zamknięcie nierentownych obszarów działalności. Zanim to nastąpi, koncern spróbuje je uzdrowić. Na razie nie wskazuje, o które konkretnie działy czy spółki chodzi.

CZYTAJ TEŻ: TUI tnie koszty i zwalnia pracowników

FAZ powołuje się na pismo prezesa Grupy TUI Friedricha Joussena do pracowników, w którym informuje on, że w zeszłych latach przedsiębiorstwo było na tyle mocne, że mogło utrzymywać słabsze spółki. Teraz sytuacja się zmieniła, dlatego te działy, które od dłuższego czasu przynoszą straty, a dla których nie ma lepszych widoków na przyszłość, muszą się zmienić. „Jeśli nie będzie to możliwe, odłączymy się od nich lub je zamkniemy” – pisze prezes. Według gazety apel skierowany jest do mniejszych podmiotów, ale również oddziały, które od lat przynoszą straty, na przykład we Francji, powinny obniżyć swoje koszty.

Z powodu kryzysu wywołanego przez koronawirusa koncern traci miesięcznie miliony euro. W czasie podsumowania pierwszego półrocza bieżącego roku obrotowego prezes zapowiedział, że grupa zwolni 8 tysięcy osób. W późniejszych komentarzach dla zagranicznych mediów wyjaśniał, że decyzja dotyczy przede wszystkim obsługi klientów w wakacyjnych miejscach.

ZOBACZ TAKŻE: TUI chce płacić hotelom w ratach

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułCzęściowe wznowienie funkcjonowania komunikacji miejsko-gminnej
Następny artykułOdbiór ulicy Kościelnej w Łęgu