A A+ A++

Historia samorządów liczona jest od 27 maja 1990 roku, kiedy odbyły się w pełni wolne wybory do rad gmin. Kto chce przypomnieć, jak zmienił się w tym czasie Białystok, powinien wybrać się na spacer do centrum miasta.

Szczęki na Suraskiej, drzewa na Rynku Kościuszki, stragany na Jurowieckiej czy furmanka przed kościołem św. Rocha. Tak było wcale nie tak dawno.

Dziś Suraska czy Rynek Kościuszki wyglądają zgoła inaczej. Nie ma też korków pod tunelem na Hetmańskiej. Na Jurowieckiej ciągle handlują, ale już w bardziej ucywilizowanych warunkach – pod dachem centrum handlowego.

I tylko na Kilińskiego jak stały samochody, tak stoją dalej…

Białystok. Projekcja na urzędzie

W środę (27 maja) wieczorem na budynku urzędu miejskiego przy Słonimskiej wyświetlono specjalny spot z okazji rocznicy.

– Białystok, kiedyś kojarzony z prowincją, dziś jest postrzegany jako miasto nowoczesne, przyjazne dla mieszkańców, inwestorów, turystów – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Jest miastem pięknym, tętniącym życiem, z którego mieszkańcy są dumni. Miastem, gdzie warto żyć, studiować, lub choćby tylko je odwiedzić.

Wśród najważniejszych dla Białegostoku i jego mieszkańców inwestycji, jakie powstały w ostatnich latach, jest z pewnością nowy układ dróg w całym mieście, przebudowa Rynku Kościuszki, budowa stadionu, Centrum Aktywności Społecznej, sieci dróg rowerowych. Powstały nowe place zabaw, boiska, siłownie pod chmurką. Metamorfozę przeszły budynki placówek edukacyjnych. Wybudowano Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, nowoczesną sortownię i zakład unieszkodliwiania odpadów. Po ulicach naszego miasta jeżdżą niskoemisyjne autobusy. Zrealizowano też bardzo dużo projektów „zielonych”: m.in. zielone przystanki, łąki kwietne, odnowa Ogrodu Branickich, miejska pasieka. Nastąpiło też znaczące ożywienie w instytucjach kultury i wśród samych mieszkańców, coraz aktywniej korzystających ze zróżnicowanej kulturalnej oferty dostępnej w Białymstoku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Gdyby pani była choć trochę bardziej rozgarnięta…”. Profesor Żerko bezlitośnie podsumował Sylwię Spurek
Następny artykułOddanie do ruchu skrzyżowań ul. Jana Pawła II z Jarząbka oraz z Powstańców Warszawy