A A+ A++

PERN informuje, że wstrzymany dziś przesył surowca z kierunku wschodniego do Polski to konsekwencja tzw. przerwy technologicznej. Dostawy ponownie mają ruszyć 12 czerwca.

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych zajęło oficjalne stanowisko w związku z informacjami dotyczącymi wstrzymania przesyłu rosyjskiej ropy naftowej z kierunku wschodniego do Polski. Chodzi o prace konserwacyjne prowadzone na białoruskim odcinku rurociągu „Przyjaźń”.

– Wstrzymanie tłoczeń jest zgodne z przekazanym przez Transnieft miesięcznym harmonogramem do PERN i do klientów w Polsce i Niemczech. Ponowne wznowienie tłoczeń zaplanowane jest 12 czerwca – informuje nas Katarzyna Krasińska, kierownik działu komunikacji i rzecznik prasowy PERN. Dodaje, że operacje w systemie przesyłowym spółki są realizowane na bieżąco z zapasów handlowych zgromadzonych przez klientów oraz dostaw morskich.

Bloomberg

– Przerwy technologiczne w dostawach ze Wschodu trwające 1-3 dni są rutynowe i występują praktycznie w każdym miesiącu, o czym PERN jest informowany w ramach miesięcznych planów dostaw. W podobnym trybie PERN uzgadnia ze swoimi klientami ewentualne ograniczenia w dostawach z uwagi na planowane prace na własnej infrastrukturze – tłumaczy Krasińska.

Ropociąg „Przyjaźń” to połączenie z Rosji przez Białoruś do Polski i Niemiec. Surowiec dostarczany jest nim m.in. do rafinerii Orlenu w Połocku i Lotosu w Gdańsku. Obie spółki coraz mocniej stawiają jednak na dostawy z innych kierunków niż wschodni. Czynią to poprzez gdański Naftoport do którego dostarczana jest ropa z różnych krajów i kontynentów.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włączn … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOdważny plan budowy akceleratora cząstek na Księżycu
Następny artykułOd 1 lipca czeka nas spora podwyżka opłat za śmieci