A A+ A++

Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32 procent respondentów, na Koalicję Obywatelską 26 procent, a na Polskę 2050 15 procent – wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie “Faktów” TVN i TVN24.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 12-13 października 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie “Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?” zadano 653 osobom.

Sondaż partyjny

Najwięcej ankietowanych wskazało na Zjednoczoną Prawicę. Na rządzącą koalicję zagłosowałoby 32 procent pytanych. W sondażu na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 procent, na trzecim Polska 2050 Szymona Hołowni – 15 procent.

Za podium uplasowałyby się Konfederacja – 9 procent i Lewica – 6 procent. Pozostałe partie – według sondażu – nie przekroczyłyby pięcioprocentowego progu. Na Koalicję Polską – Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowałoby 4 procent respondentów, na Porozumienie Jarosława Gowina – 1 procent, na Kukiz’15 – 0 procent.

7 procent ankietowanych odmówiło odpowiedzi lub odpowiedziało nie wiem/trudno powiedzieć.

ZOBACZ POPRZEDNI SONDAŻ PARTYJNY Z 12 WRZEŚNIA

Autor:ads/dap

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRzecznik zdradził reakcję drużyny
Następny artykułKorea Północna: Koszulka z podobizną Kim Dzong Una pokazana w telewizji. “Przedmiot kultu”