A A+ A++

Do 21 sierpnia włącznie można się akredytować na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. w Markowej, w archidiecezji przemyskiej. Proces akredytacji na obsługę prasową tego wydarzenia kościelnego prowadzi Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Mszy św. z obrzędem beatyfikacji przewodniczyć będzie o godz. 10.00 kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Dla pracowników mediów zostaną przygotowane Centrum Prasowe oraz specjalne miejsca na terenie celebry. W Centrum Prasowym do dyspozycji dziennikarzy będą: recepcja, sala prasowa z transmisją obrazu i dźwięku z uroczystości wraz z tłumaczeniem na język angielski i włoski, dostęp do Internetu (bezprzewodowego i LAN), materiały prasowe, przekąski i napoje. W Centrum Prasowym planowane są także briefingi związane z uroczystością.

Wejście do Centrum Prasowego odbywać się będzie na podstawie akredytacji wydawanych przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Formularz akredytacyjny można pobrać tutaj. Po wypełnieniu i podpisaniu należy go zeskanować i przesłać na adres: [email protected]. Do formularza należy dołączyć aktualne zdjęcie legitymacyjne oraz skan legitymacji prasowej ważnej w dniu beatyfikacji. Przyjmowanie wniosków potrwa do 21 sierpnia br. włącznie. Po tym terminie wnioski akredytacyjne nie będą przyjmowane.

O akredytacje mogą się ubiegać czynni zawodowo dziennikarze i fotoreporterzy prasy, radia, telewizji oraz serwisów internetowych. Biuro Akredytacji zastrzega sobie prawo weryfikacji współpracy z daną redakcją.

Akredytacja nie upoważnia do wejścia do strefy ołtarza ani do strefy VIP podczas trwania uroczystości, a jedynie do Centrum Prasowego oraz poruszania się po specjalnych miejscach wyznaczonych dla dziennikarzy w strefie 0.

Akredytacja nie obejmuje rezerwacji noclegu ani posiłków.

Nie będzie możliwości dojazdu samochodem na miejsce uroczystości. Dla dziennikarzy zostanie przygotowany specjalny parking, z którego zostaną oni przewiezieni busem do Centrum Prasowego. Wjazd na parking dla dziennikarzy będzie możliwy po uzyskaniu przepustki dla konkretnego samochodu. Wskazane dane samochodu należy wpisać w formularzu akredytacyjnym.

Odbiór akredytacji będzie możliwy w jednym z trzech miejsc, które należy zaznaczyć w formularzu.

Transmisję telewizyjną z przebiegu uroczystości przeprowadzi Telewizja Polska, która może udostępnić sygnał transmisji także innym stacjom telewizyjnym i radiowym. W tym celu należy kontaktować się bezpośrednio z Działem Handlowym TVP.

Biuro Akredytacji dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16: tel. 604 904 487, e-mail: [email protected].

Wniosek akredytacyjny i regulamin przyznawania akredytacji dostępne są na stronie episkopat.pl

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrwa konkurs „First to help” – pomoc Ukrainie ukazana słowem, zdjęciem, filmem
Następny artykułPogrzeb Macieja Moszewa, słynnego szopkarza