A A+ A++

Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek, że zaplanowana na koniec sierpnia część konwencji Republikanów w Jacksonville na Florydzie nie odbędzie się. Powodem jest pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w tym stanie na południu USA.

“Powiedziałem mojemu zespołowi, że przyszedł taki moment, iż trzeba odwołać konwencję Republikanów w Jacksonville” – powiedział Trump na konferencji prasowej w Białym Domu. “Nadal zamierzam wygłosić przemówienie, ale uczynię to w innej formie; nie robimy dużej, tłocznej konwencji. Nie jest to dobry czas na coś takiego” – dodał.

Powodem decyzji Trumpa jest pogarszająca się na Florydzie sytuacja epidemiologiczna.

Oficjalną partyjną nominację w wyborach prezydenckich Trump otrzyma w Charlotte w Karolinie Północnej, gdziepod koniec sierpnia zbiorą się delegaci Republikanów.

Wcześniej większą część konwencji Partii Republikańskiej przeniesiono z Karoliny Północnej na Florydę po tym, gdy demokratyczny gubernator pierwszego z tych stanów Roy Cooper nie wyraził zgody na przyjęcie pełnego zgromadzenia z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Trump ma zapewnioną liczbę delegatów potrzebnych do oficjalnego zatwierdzenia na kandydata Republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich. Jego rywalem z ramienia Demokratów będzie były wiceprezydent Joe Biden, który również oczekuje na potwierdzenie swojej nominacji przez delegatów. Według sondaży wyborczym faworytem jest Demokrata.

Od początku epidemii – jak podaje Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore – w USA z powodu Covid-19 zmarły już 144 032 osoby. Ponad 4 mln testów dało wynik pozytywny. Pod względem liczby zgonów i wykrytych przypadków Stany Zjednoczone są światowym liderem.

Sytuacja epidemiologiczna w USA pogarsza się od połowy czerwca, najtrudniejsza panuje obecnie na południu kraju – w Arizonie, Kalifornii, Teksasie i na Florydzie. W niektórych stanach przywracane są, po okresie uchylenia, restrykcje dotyczące życia publicznego i rozrywek, w tym – barów oraz restauracji.

«« | « | 1 | » | »»

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułCzłonek Rady Nadzorczej Korony: Miasto nie pozwoli na czwartą ligę
Następny artykuł“Nasz nowy dom”. Są zarzuty dla podpalacza