W niedzielnym meczu 2. kolejki PHL hokeiści JKH GKS Jastrzębie mimo znacznej przewagi w strzałach na bramkę ponownie musieli uznać wyższość rywala. Tym razem Jastor dość niespodziewanie zdobyła drużyna Tauron Podhala Nowy Targ, zwyciężając 4:0 (3:0, 0:0, 1:0).

Podopieczni Roberta Kalabera przystąpili do niedzielnego pojedynku z wielką ochotą do gry. Jastrzębianie chcieli błyskawicznie otworzyć wynik, aby poprawić sobie i kibicom nastroje po piątkowej porażce z Zagłębiem Sosnowiec. Niestety, kibice byli świadkami trudnej powtórki z inauguracji sezonu. Uderzenia gospodarzy świetnie bronił bramkarz Kevin Lindskoug, któremu ofiarnie pomagali obrońcy “Szarotek”. Z kolei Bence Balizs skapitulował już podczas pierwszej przewagi Podhala, gdy w 11. minucie pokonał go Martin Przygodzki. Goście szybko poszli za ciosem, strzelając w ciągu kolejnych siedmiu minut drugą i trzecią bramkę, przy czym ostatnia z nich to efekt udanej kontry wykończonej przez Bartłomieja Neupauera.

W drugiej tercji gospodarze nadal “bili głową w mur”, nie potrafiąc skutecznie wykorzystać aż trzech gier w przewadze. W ofensywie nie pomagała także rosnąca nerwowość wynikająca z niekorzystnego wyniku. Jak należy wykorzystywać power-play, rywale pokazali na początku trzeciej partii, gdy niespełna dwadzieścia sekund po karze dla Marcina Horzelskiego wynik ustalił Ołeksij Worona. Ukraiński napastnik w 47. minucie znakomicie znalazł lukę przy krótkim słupku jastrzębskiej bramki, trafiając w okienko. Do końca zawodów zespół JKH próbował zdobyć choć honorową bramkę, ale na inauguracyjnego gola sezonu 2022/23 jeszcze będą musieli poczekać.

To bez wątpienia trudny moment dla sztabu trenerskiego i zawodników JKH GKS Jastrzębie. Należy szybko wyciągnąć wnioski i we wtorek w derbach z GKS-em Katowice zaprezentować się z możliwie najlepszej strony.

JKH GKS Jastrzębie – TAURON Podhale Nowy Targ 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

źródło: jkh.pl