Pod koniec kwietnia, w Piasecznie odbył się IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin MAZOVIA CUP 2022. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Troje z nich stanęło na podium.

W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników z 40 klubów w całej Polce. Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało siedmiu zawodników Zlata Rusinowicz, Kamil Koronkiewicz, Wojciech Dadura, Karolina Bożewicz, Tomasz Dadura, Mikołaj Kulikowski i Urszula Markiewicz. Troje z nich zdobyło komplet medali w swoich kategoriach i tym samym znalazło się na podium. Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyła Zlata Rusinowicz, drugie miejsce i srebro zdobył Kamil Koronkiewicz, trzecie miejsce i brąz trafiło do Wojciecha Dadury. Pozostała augustowska ekipa, mimo bardzo dobrych walk przegrała w eliminacjach. Waldemar Matyka, sensei augustowskich zawodników serdecznie dziękuje wszystkim zawodnikom za ducha walki i motywacje. Dodaje, że zawody w Piasecznie były dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Warnie.