Siedem dni w okolicach Jeleniej Góry zawodnicy UKS Azymut Pabianice szlifowali formę biegową i nawigację w jednym z najtrudniejszych terenów do biegania na orientację w Polsce. Obóz zaś zakończyli startem w trzydniowych zawodach Grand Prix Polonia, pokonując bardzo wymagające fizycznie i technicznie trasy.

Wyniki końcowe zawodów pokazują, że trening na szczęście poszedł w las i mimo, że dla niektórych podopiecznych trenera Adama Gąsiorowskiego było to pierwsze zetknięcie się z takim terenem, to zaprezentowali się doskonale, zdobywając miejsca w pierwszej szóstce.

W klasyfikacji generalnej trzydniowych zmagań na pierwszym stopniu podium stanęła doświadczona zawodniczka Azymutu Małgorzata Biniecka (kategoria K21S) i nowicjusz Paweł Kielnerowski (kat. OPEN), drugie miejsce wywalczyła weteranka Maria Pabich (kat. K21E), Julia Krempińska (kat. K18) i Maciej Sztranek (kat. M14). Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Hanna Pabich (kat. K10) oraz Katarzyna Konc (kat. K45).

Ponadto miejsca w TOP 6 zdobyli mniej doświadczeni, ale nie mniej waleczni zawodnicy Kaja Młynarczyk, Marika Kozuń (kat. K14) Oskar Wesołowski oraz Jerzy Durma (kat. M14).